Murki gabionowe oko w oko z ogrodzeniami kamiennymi

Wykorzystane elementy: murki gabionowe

 

Porównujemy dwa rodzaje ogrodzeń, które są ideałem każdego miłośnika kamieni. Co wybrać: murek gabionowy czy ogrodzenie kamienne?

 

Otoczenie ogrodu murem wykonanym z kamienia to marzenie wielu osób, szczególnie miłośników klasycznego piękna. Tego rodzaju ogrodzenie kojarzyć się może przecież z dworską elegancją i zdecydowanie przykuwa uwagę osób przechodzących obok posesji.

 

Przez wiele lat na rynku nie pojawiała się żadna sensowna alternatywa dla murowanych ogrodzeń kamiennych. Postanowiliśmy to zmienić i do naszej oferty dodaliśmy murki gabionowe, stanowiące połączenie klasycznych paneli z konstrukcjami gabionowymi. Dzięki możliwości wypełniania ich dowolnym materiałem (w tym oczywiście kamieniami), zdobyły zwolenników w całej Europie. Jeśli marzysz o ogrodzeniu z kamiennymi elementami, ten produkt powinien zwrócić Twoją uwagę.

 

Konstrukcje Gabionowe Murek Gabionowy Zenturo Betafence

Podobieństwa

 

Punkty styczne pomiędzy murkami gabionowymi a ogrodzeniami kamiennymi skupiają się wokół estetyki. Jak wspomnieliśmy wcześniej, oba rozwiązania mają w sobie sporo majestatu, są wizualnie masywne (choć w przypadku murków, „odchudza” je obecność paneli) i wizualnie jeszcze zwiększają poczucie bezpieczeństwa.

 

Ze względy na wspomnianą masywność, tak murki, jak ogrodzenia kamienne raczej nie sprawdzą się na małych działkach. Zdominują je, odciągając uwagę od architektury czy aranżacji ogrodu, co w efekcie będzie wyglądało nienaturalnie.

 

Oba typy ogrodzenia wygłuszają hałas płynący spoza posesji oraz stanowią swego rodzaju tamę dla przykrych zapachów. Dzięki nim zwiększy się poczucie prywatności i komfortu każdej osoby zamieszkującej działkę.

 

Panele Ogrodzeniowe Zenturo Murek Gabionowy Zenturo Betafence

 

Różnice

 

Mimo podobnego charakteru, murki gabionowe i ogrodzenia kamienne znacząco różnią się, przede wszystkim na etapie montażu i eksploatacji. Murki instaluje się bardzo łatwo i szybko. Wystarczy odpowiednie ustawienie słupów, przykręcenie paneli oraz wsypanie wypełnienia. W przypadku murowanych ogrodzeń, proces znacząco się wydłuża i wymaga cierpliwości oraz doświadczenia.

 

Jak pisaliśmy wyżej, murki gabionowe są wizualnie nieco „lżejsze” od ogrodzeń kamiennych i w bardzo łatwy sposób można to wrażenie jeszcze pogłębić, stosując drobniejsze kamienie. Co więcej, murki można w dowolnej chwili wypełnić innym materiałem, np. szkłem lub drewnem, co pozwala na relatywnie swobodną zmianę designu, bez konieczności rozbierania całego ogrodzenia.

 

Ważną cechą murków jest też ich nowoczesny sznyt, który sprawia, że bardziej pasują do współczesnego budownictwa. Jeżeli więc czujesz, że ogrodzenie z kamienia to idealne rozwiązanie dla Twojej posesji, polecamy murki Twojej uwadze.