Montaż systemu Horizen na słupach murowanych

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe

Ogrodzenie Horizen może jeszcze zyskać na oryginalności, jeśli zdecydujesz się zamontować je na słupach murowanych. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę w czasie instalacji systemu.

Murowane słupy to popularny element ogrodzenia wśród osób, którym zależy na jeszcze większej elegancji i indywidualnym charakterze systemu otaczającego posesję. Dlatego coraz więcej producentów paneli ogrodzeniowych przygotowuje takie  rozwiązania, które umożliwiają ich montaż na tych wyjątkowych słupach.

Montujemy panele Horizen

W przypadku Betafence jednym z systemów przygotowanych do montażu na słupach murowanych jest Horizen. Pionowy układ szczebli tego modelu świetnie pasuje do designu muru, podkreślając jego wysoką elegancję.

Proces montażu paneli i bram do słupów murowanych jest bardzo zbliżony do klasycznego – na słupach stalowych. Różnica polega tylko na użyciu dłuższych złączek, które w tym przypadku liczą 25 mm, zamiast standardowych 15 mm.

Pozostałe kroki są identyczne. Po przykręceniu złączek do słupów należy przytwierdzić panel do złączek, stroną z przygotowanymi otworami gwintowymi. Każde przęsło powinno zostać zamontowane na czterech złączkach.

 

Uwagi dotyczące furtek i bram

Warto zwrócić uwagę na szerokość furtek i bram. Asortyment dedykowany słupom murowanym charakteryzuje się nieco inaczej notyfikowaną szerokością niż w przypadku słupków stalowych. W tym przypadku podajemy wyłącznie szerokość furtki/bramy, a nie całego zestawu ze słupami. Wynosi ona 3987, 4487 lub 4987 mm.

Właściwość ta nie dotyczy bramy przesuwnej, która musi zostać zamontowana na słupkach stalowych – nie ma możliwości montażu na słupach murowanych. Istnieje jednak możliwość przymocowania tradycyjnych słupków do muru. Dzięki temu nie musisz rezygnować z tego rozwiązania w przypadku wyboru bramy przesuwnej.

System Horizen to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, którym marzy się ogrodzenie wsparte na murowanych słupach.

 

panele_ogrodzeniowe_Panele_Horizen_Betafence