Montaż systemu Horizen na słupach murowanych
 

Montaż systemu Horizen na słupach murowanych
Panel zgrzewany
Ogrodzenie Horizen może jeszcze zyskać na oryginalności, jeśli zdecydujesz się zamontować je na słupach murowanych. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę w czasie instalacji systemu.

Murowane słupy to popularny element ogrodzenia wśród osób, którym zależy na jeszcze większej elegancji i indywidualnym charakterze systemu otaczającego posesję. Dlatego coraz więcej producentów paneli ogrodzeniowych przygotowuje takie  rozwiązania, które umożliwiają ich montaż na tych wyjątkowych słupach.Panele ogrodzeniowe Horizen. Montaż na słupie murowanym

Montujemy panele Horizen

W przypadku Betafence jednym z systemów przygotowanych do montażu na słupach murowanych jest Horizen. Pionowy układ szczebli tego modelu świetnie pasuje do designu muru, podkreślając jego wysoką elegancję.

Proces montażu paneli i bram do słupów murowanych jest bardzo zbliżony do klasycznego – na słupach stalowych. Różnica polega tylko na użyciu dłuższych złączek, które w tym przypadku liczą 25 mm, zamiast standardowych 15 mm.

 

 

Pozostałe kroki są identyczne. Po przykręceniu złączek do słupów należy przytwierdzić panel do złączek, stroną z przygotowanymi otworami gwintowymi. Każde przęsło powinno zostać zamontowane na czterech złączkach.

 

Panele ogrodzeniowe Horizen. Montaż na słupie murowanym

 

Uwagi dotyczące furtek i bram

Warto zwrócić uwagę na szerokość furtek i bram. Asortyment dedykowany słupom murowanym charakteryzuje się nieco inaczej notyfikowaną szerokością niż w przypadku słupków stalowych. W tym przypadku podajemy wyłącznie szerokość furtki/bramy, a nie całego zestawu ze słupami. Wynosi ona 3987, 4487 lub 4987 mm.

Właściwość ta nie dotyczy bramy przesuwnej, która musi zostać zamontowana na słupkach stalowych – nie ma możliwości montażu na słupach murowanych. Istnieje jednak możliwość przymocowania tradycyjnych słupków do muru. Dzięki temu nie musisz rezygnować z tego rozwiązania w przypadku wyboru bramy przesuwnej.

System Horizen to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, którym marzy się ogrodzenie wsparte na murowanych słupach.

Zobacz także:
Komentarze