Montaż siatki zgrzewanej na nierównym terenie

Wykorzystane elementy: siatka ogrodzeniowa

Czy siatki zgrzewane nadają się do ogrodzenia posesji położonej na nierównym terenie? Oczywiście, że tak! Trzeba tylko wiedzieć, jak je prawidłowo zamontować.

Siatka na nierówności

Zabezpieczając posesję położoną na nierównym terenie trzeba dokładnie zaplanować prace i wybrać optymalny typ ogrodzenia. Rozsądnie jest zdecydować się na ogrodzenie z siatki zgrzewanej, która wygląda elegancko i jest stosunkowo elastyczna.

 

montaz-Siatka-Pantanet-Betafence

Siatka zgrzewana Pantanet

Doskonale do montażu na trudnym terenie nadają się siatki zgrzewane z rodziny Pantanet (Family, Essential i Protect), a to za sprawą ich wysokiej elastyczności, którą produkty zawdzięczają układowi z dużych, prostokątnych oczek. Dzięki niej po naciągnięciu na słupach siatka dopasuje się do kształtu podłoża.

W przeważającej części montaż siatki Pantanet na nierównej powierzchni przebiega dokładnie tak, jak na płaskim terenie. Kluczowym jest więc ulokowanie słupów pośrednich, naciągowych i narożnikowych. Szczegółowo ten proces opisaliśmy w tym miejscu.

 

Różnice pojawiają się na etapie naciągania siatki. Po naprężeniu należy podciągnąć ją w górę lub w dół, a następnie przymocować do słupków. Naprężenie można poprawić przy użyciu szczypiec korygujących.

W przypadku znacznych nierówności oraz ograniczonej długości siatki należy odciąć ją wzdłuż słupów napinających. Długość i sposób odcięcia zależne są od stopnia pochylenia terenu.

 

Siatki-ogrodzeniowe-Siatka-Pantanet-Light-Betafence

Siatka zgrzewana o znacznej sztywności

Drugim rodzajem siatki zgrzewanej nadającej się do montażu na nierównym terenie jest Fortinet. Charakteryzuje się ona sporą sztywnością za sprawą układu z małych kwadratowych oczek. Budowa ta nieco utrudnia prace – w ich czasie wskazane jest odcięcie siatki wzdłuż słupa naciągowego. Cały proces montażu siatki Fortinet przedstawiliśmy tutaj.