Montaż siatki plecionej na nierównym terenie
 

Montaż siatki plecionej na nierównym terenie
Siatka pleciona
Jeśli chcesz postawić ogrodzenie z siatki na nierównym terenie, wybierz siatkę plecioną Resitor. Dzięki swojej elastyczności doskonale sprawdzi się nawet w trudnych warunkach.

Na trudności – siatka pleciona

Nierówny teren jest szczególnie trudny do ogrodzenia. Trzeba bowiem zastosować rozwiązanie nie tylko elastyczne, lecz także takie, którego montaż będzie możliwy nawet w niesprzyjających warunkach. Najłatwiej poradzisz sobie z siatką plecioną, która po naciągnięciu ułoży się sama do terenu. Kluczowe będzie tu jednak odpowiednie rozmieszczenie słupków. Zobacz najważniejsze kroki postępowania.

 

Montaż siatki ogrodzeniowej na nierównym terenie

 

Montaż siatki plecionej zacznij od słupów

Siatki z rodziny Resitor możesz zamontować samodzielnie, także na nierównym podłożu, jednak musisz pamiętać o właściwej kolejności prac. Rozpocznij je od wytyczenia terenu, a następnie od wyznaczenia miejsc, w których staną słupy. Odstępy między nimi powinny wynosić ok. 2,5-3 m.

Kolejnym krokiem będzie osadzenie słupów naciągowych, które stanowią kręgosłup całego systemu. Należy je umieścić w otworach o głębokości poniżej poziomu przemarzania gruntu, co oznacza w Polsce średnio 80 cm i średnicy 30 cm, a następnie zalać je betonem. Beton następnie trzeba ubić i zagęścić.

Pamiętaj, że każdy słup naciągowy powinien zostać wzmocniony słupem podporowym!

 

Montaż siatki ogrodzeniowej Resitor

 

Montaż siatki Resitor na nierównym terenie

Po zamontowaniu słupów należy wyposażyć je w napinacze drutu: u dołu, w środku oraz u góry. To między nimi powinieneś rozciągnąć drut naciągowy, na którym rozwiniesz siatkę z rolki.

Montaż siatki ogrodzeniowej Resitor                            

 

Teraz zapleć jej górne końcówki na najwyższym drucie naciągowym. Następnie przeciągnij przez siatkę pozostałe druty i osadź je na napinaczach drutu. Ostatnim krokiem będzie napięcie siatki do optymalnego poziomu. Gdy je osiągnie, przymocuj ją do słupów końcowych.

Montaż siatki ogrodzeniowej Resitor

Jeśli teren jest bardzo pochyły, wówczas warto odciąć siatkę wzdłuż słupa naciągowego i montować ją fragmentarycznie.

Zobacz kompletną instrukcję montażu siatki plecionej Resitor z opisem i wideo montażowym.

 

Siatka ogrodzeniowa Resitor

Zobacz także:
Komentarze