Samodzielny montaż furtki do systemu ogrodzeniowego nie jest trudny – poradzi sobie z nim każdy majsterkowicz. Oto kilka wskazówek dotyczących najpopularniejszych modeli.
Proces montażu furtki, która ułatwia wejście na teren grodzonej posesji, nie wymaga wielkich umiejętności i skomplikowanej wiedzy inżynierskiej. Wystarczy odrobina samozaparcia oraz zestaw narzędzi. Na pewno przydadzą Ci się:
łopata – do wykopania dołków,
miarka – do odmierzenia odległości pomiędzy słupkami,
taczka – by wywieźć ziemię,
poziomica – by ocenić prawidłowe położenie słupków i furtki,
zestaw narzędzi, w tym klucze i młotek
Furtki Bekafor Classic i Fortinet
Bekafor Classic i Fortinet to dwa rodzaje furtek Betafence przeznaczone odpowiednio do systemów ogrodzeniowych wykonanych z paneli oraz siatek. Ich montaż jest do siebie bardzo zbliżony i składa się z czterech podstawowych etapów:
Pracę rozpocznij od przygotowania słupów. W zawiasowym – jak sama nazwa wskazuje – zamontuj dolny zawias, natomiast w słupie zamkowym umieść zatrzask.
Kolejnym etapem jest przygotowanie fundamentów. Najpierw wykop dwa dołki o szerokości 30×30 cm i głębokości poniżej poziomu przemarzania gruntu w Twoim regionie, w odległości podanej na etykiecie furtki. Następnie wstaw słupy i zalej je betonem.
W czasie, gdy beton będzie wysychał, na skrzydle zamontuj zamek oraz klamki po jego obu stronach, pamiętając o prawidłowym dostosowaniu języka zamku do kierunku otwierania bramy.
Ostatnią czynnością jest założenie skrzydła na dolny zawias oraz przymocowanie do górnego zawiasu. W razie potrzeby wyreguluj zawiasy tak, by zamykanie bramy odbywało się bez problemu.
Po zakończeniu prac za pomocą poziomicy upewnij się, że furtka stoi prosto. Tylko takie ułożenie gwarantuje jej niezawodność i długowieczność.
Szukasz uzupełnienia do ogrodzeń wykonanych z siatki? Bramy Fortinet znakomicie dopasują się do systemów Pantanet, Fortinet i Resitor.
Wytrzymałe bramy…