Montaż furtki krok po kroku

Wykorzystane elementy: brama skrzydłowa

 

Samodzielny montaż furtki do systemu ogrodzeniowego nie jest trudny – poradzi sobie z nim każdy majsterkowicz. Oto kilka wskazówek dotyczących najpopularniejszych modeli.

Proces montażu furtki, która ułatwia wejście na teren grodzonej posesji, nie wymaga wielkich umiejętności i skomplikowanej wiedzy inżynierskiej. Wystarczy odrobina samozaparcia oraz zestaw narzędzi. Na pewno przydadzą Ci się:

  • łopata – do wykopania dołków,
  • miarka – do odmierzenia odległości pomiędzy słupkami,
  • taczka – by wywieźć ziemię,
  • poziomica – by ocenić prawidłowe położenie słupków i furtki,
  • zestaw narzędzi, w tym klucze i młotek


 

Furtki Bekafor Classic i Fortinet

diy_furtka_bekafor_classic

Bekafor Classic i Fortinet to dwa rodzaje furtek Betafence przeznaczone odpowiednio do systemów ogrodzeniowych wykonanych z paneli oraz siatek. Ich montaż jest do siebie bardzo zbliżony i składa się z czterech podstawowych etapów:

  1. Pracę rozpocznij od przygotowania słupów. W zawiasowym – jak sama nazwa wskazuje – zamontuj dolny zawias, natomiast w słupie zamkowym umieść zatrzask.
  2. Kolejnym etapem jest przygotowanie fundamentów. Najpierw wykop dwa dołki o szerokości 30×30 cm i głębokości poniżej poziomu przemarzania gruntu w Twoim regionie, w odległości podanej na etykiecie furtki. Następnie wstaw słupy i zalej je betonem.
  3. W czasie, gdy beton będzie wysychał, na skrzydle zamontuj zamek oraz klamki po jego obu stronach, pamiętając o prawidłowym dostosowaniu języka zamku do kierunku otwierania bramy.
  4. Ostatnią czynnością jest założenie skrzydła na dolny zawias oraz przymocowanie do górnego zawiasu. W razie potrzeby wyreguluj zawiasy tak, by zamykanie bramy odbywało się bez problemu.

 

 

Po zakończeniu prac za pomocą poziomicy upewnij się, że furtka stoi prosto. Tylko takie ułożenie gwarantuje jej niezawodność i długowieczność.

Powodzenia!

Zobacz film z montażu furtki Fortinet

 

Szczegóły montażu furtki Bekafor Classic znajdziesz tutaj: montaż furtki Bekafor Classic.

Z kolei dokładny opis procesu montażu furtki Fortinet przedstawiliśmy na tej stronie: montaż furtki Fortinet