Liście jesienią

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, murki gabionowe

 

Zastanawiasz się czy jest możliwe kompostowanie opadłych liści bez szkody dla estetyki przestrzeni? Murek gabionowy z paneli Zenturo nie tylko zasłoni to, czego nie chcesz oglądać, ale zamieni Twój ogród w prawdziwe dzieło sztuki.

To, co jesienią pięknie wygląda na drzewach targane przez wiatr po ogrodzie niekoniecznie jest zachwycające. Najprościej jest zlecić wywóz opadłych liści firmie. Dobrym pomysłem jest także ich kompostowanie, które nic nie kosztuje, a dodatkowo dostarcza naturalnego nawozu.

 

Pożyteczny i dekoracyjny kompostownik

Jeśli zdecydowałeś się na zbudowanie kompostownika, pomyśl o tym, jak go wkomponować w przestrzeń Twojego ogrodu. Wystarczy zasłonić stertę kompostu murkiem gabionowym z paneli Zenturo, za którym możesz także ukryć narzędzia ogrodowe czy grządki warzywne. Wypełnienie takiego murku korą drzew nie tylko ukryje kompost przed Twoim wzrokiem, ale pozwoli także wyeliminować jego zapach.

Murek gabionowy wypełnij liśćmi

Jeśli masz możliwość wzniesienia murku gabionowego w miejscu osłoniętym od deszczu, świeżo opadłe liście możesz kreatywnie wykorzystać jako jego wypełnienie, naprzemiennie układając je z korą drzew. W przypadku wykorzystania tak drobnego materiału wypełniającego, warto przy budowie murku zastosować taśmę Flexo lub Perfo.

Zaletą murków gabionowych z paneli Zenturo jest łatwość ich modyfikacji – w każdej chwili, gdy znudzi Ci się ich obecny wygląd, możesz wymienić wypełnienie. Tutaj ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia.

 

Masz dość niedrożnych rynien zapełnionych opadłymi liśćmi? Zabezpiecz je siatką Casanet.

 

Betafence_siatka_ogrodzeniowa_Siatka_Casanet_Betafence