Klomby, rabatki z gabionów i siatki

Wykorzystane elementy: siatka ogrodzeniowa, gabiony

 

Zieleń w przestrzeni miejskiej jest ozdobą i daje prawdziwe wytchnienie. Zobacz, jak można ją wyeksponować, a jednocześnie ochronić z wykorzystaniem ozdobnych siatek oraz gabionów.

 

Parki i skwery miejskie są ulubionym miejscem nie tylko rodzin z małymi dziećmi, ale także ich czworonogów. I to właśnie zwierzaki są największym zagrożeniem dla wzrastających drzewek, krzewów i kwiatów. Zwłaszcza psy, które z natury chętnie znaczą teren, szkodząc młodym roślinom. Doskonałym sposobem ochrony młodych drzew jest zabezpieczenie ich estetyczną siatką.

Dekoracyjne siatki, które zabezpieczają i zdobią

Z siatek plecionych Luxursus można zaprojektować estetyczne zabezpieczenie zarówno młodych drzew i krzewów, jak i kwiatowych rabatek, które mogłyby zostać zadeptane przez dzieci bawiące się w parkach. Siatki dostępne są w kolorze zielonym, który pozwala podkreślić naturalne piękno roślin. Poza tym ich charakterystyczne wzory nadają zabezpieczeniu wyjątkowo dekoracyjny wygląd. Siatki są ocynkowane i dodatkowo zabezpieczone powłoką PVC, która stanowi doskonałą ochronę przed korozją.

Gabiony, które zachwycają

Niewątpliwie najwięcej możliwości kreowania zielonej przestrzeni w mieście dają gabiony. Z koszy gabionowych można zaprojektować zabezpieczenie skarpy w parku czy przy skwerze, które będzie wzmacniać zbocze, a jednocześnie stanie się świetnym miejscem wypoczynku. Z łatwością można z nich zaprojektować efektowny klomb otoczony siedziskami.

Dzięki możliwości tworzenia z koszy gabionowych łuków i wygięć, zaprojektowane z nich elementy mogą przybierać różne kształty. Mogą na przykład tworzyć okrąg otaczający pomnik przyrody, rabatkę z kolorowymi kwiatami czy nawet fontannę. Na nich można zamontować zwykłe drewniane deski, by stały się wygodnymi siedziskami. Gabiony można też wykorzystać jako niezwykłe ogrodzenie parku, które osłoni i wygłuszy ruchliwą ulicę przebiegającą nieopodal, chroniąc odpoczywające w nim osoby przed zgiełkiem miasta

Wypełnienie kamieniami sprawia, że gabiony nie tylko wyglądają bardzo efektownie, ale także doskonale współgrają z zieloną architekturą, tworząc naturalne tło dla enklawy roślinności w centrum miasta.