Kamień z serca…- ogrodzenia murowane
 

Kamień z serca…- ogrodzenia murowane
Siatka zgrzewana

... czyli obalamy mity związane z ogrodzeniem z kamieni. Zakochasz się w ogrodzeniach murowanych
/site_media/uploads/Ogrodzenie_murowane/ogrodzenie_murowane_(dscf2223)_800x600.jpg /site_media/uploads/Ogrodzenie_murowane/ogrodzenie_murowane_(dscf2227)_800x600.jpg /site_media/uploads/Ogrodzenie_murowane/ogrodzenie_murowane_(dscf2224)_800x600.jpg /site_media/uploads/Gabiony/12606s_1beka.jpg /site_media/uploads/Gabiony/gabion_betafence_(dsc06001).jpg /site_media/uploads/Gabiony/102132s_1beka.jpg /site_media/uploads/Gabiony/102145s_1beka.jpg /site_media/uploads/Gabiony/gabion_c0-41799-1.jpg /site_media/uploads/Gabiony/12591s_1beka.jpg

Materiał do budowy ogrodzenia muszą stanowić kamienie o podobnej wielkości i regularnych kształtach

MIT

Do budowy swojego ogrodzenia możesz wykorzystać dowolne kamienie, pod warunkiem, że nie będzie to ogrodzenie murowane, lecz gabionowe. Wypełnienie gabionów może stanowić wypełnienie z kamieni o różnych kształtach, mniejsze można mieszać z większymi, nieregularności nawet dodają gabionom uroku i naturalności.

 

Stawiając ogrodzenie trzeba się spieszyć

MIT

Jeśli zamiast ogrodzenia murowanego wybierzesz gabionowe, nie będzie potrzeby pospiesznego układania kamieni na szybko wysychającej zaprawie, gdyż w koszu gabionowym kamienie się tylko układa i z niczym nie łączy. W każdej chwili można przerwać prace i wrócić do nich w dowolnym momencie. Co ważne, w przypadku budowy ogrodzenia murowanego po zaschnięciu zaprawy nie ma możliwości skorygowania położenia kamieni – można je tylko skuć. W gabionie zawsze można poprawić wypełnienie – wyciągnąć kamienie i ułożyć je od nowa.

Stawiając ogrodzenie trzeba ciągle kontrolować pion i poziom

MIT


Kosze gabionowe posiadają ustalony kształt, który nie zmienia się podczas warstwowego wypełniania. Zatem przy stawianiu ogrodzenia z gabionów nie ma potrzeby ciągłego sprawdzania pionu i poziomu, jak przy ogrodzeniach murowanych, które wymagają takiej kontroli i szybkich poprawek przed zaschnięciem zaprawy.

 

Ogrodzenie z kamienia trzeba lubić albo... skuć

MIT


Jeśli będzie to ogrodzenie gabionowe, można otworzyć kosze, wyjąć wypełnienie, które się znudziło lub uległo uszkodzeniu i włożyć nowe.

 

Ogrodzenia z kamienia nie można przesunąć

MIT


W przeciwieństwie do ogrodzeń murowanych, których nie można „przestawić’, ogrodzenia gabionowe można przenieść w inne miejsce – trzeba otworzyć gabiony, wyjąć wypełnienie, przestawić konstrukcję gabionową i ponownie wypełnić. To czasochłonne, jednak możliwe!

Zobacz także:
Komentarze