Jak zabezpieczyć słupek przed korozją?

Wykorzystane elementy: słupki ogrodzeniowe

 

Odpowiednio zabezpieczony przed korozją słupek to gwarancja stabilności i długoletniego użytkowania każdego ogrodzenia.

Słupki to kręgosłup systemu ogrodzeniowego. To przecież na nich zamontowane są panele i bramy ogrodzeniowe. Gwarantują stabilizację i sztywność ogrodzeniu. Muszą więc być doskonale przygotowane i zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych.

Kluczem jest odpowiedni dobór materiałów do produkcji oraz późniejsze zabezpieczenie gotowego słupka. W Betafence wybraliśmy najlepsze możliwe rozwiązanie.

Materiały na słupek

Słupy dedykowane naszym systemom tworzymy z najwyższej jakości stali. Dzięki niej mamy pewność, że uzyskamy odpowiednią twardość, która z kolei przełoży się na sztywność i wytrzymałość konstrukcji.

Drugim, niezwykle istotnym elementem są powłoki antykorozyjne. W Betafence stawiamy na cynkowanie słupka wewnątrz i na zewnątrz, malowanie proszkowe lub pokrywanie powłoką PVC. Taki dobór materiałów chroni gotowy produkt przez korodowaniem czy szybkim złuszczaniem farby. Przekłada się więc na długowieczność oraz wizualną atrakcyjność słupków.

Dodatkową ochronę stanowią także kapturki, które montuje się na szczycie słupka. Zapobiegają one dostawaniu się wody do wnętrza, co jeszcze przedłuża żywotność produktu. Warto także podkreślić, że proponowane przez nas kapturki są niezwykle eleganckie i pięknie wpisują się w design całego ogrodzenia.