Jak zabezpieczyć plac zabaw w ogrodzie?

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, murki gabionowe

 

Przydomowy plac zabaw to marzenie każdego dziecka. Projektując go, warto pamiętać o zabezpieczeniu reszty ogrodu przed harcami maluchów.

Mieszkanie w domu prywatnym to komfort dla wszystkich domowników. Cisza, większa niezależność od sąsiadów, a także przestrzeń wokół budynku pozwalają na dostosowanie posesji do potrzeb mieszkających w niej osób. Ogród zazwyczaj służy nam do wypoczynku, ale z myślą o dzieciach powinniśmy pomyśleć także o obszarze, na którym będą się mogły spokojnie bawić.

 

panele-ogrodzeniowe-Panele-Zenturo-Betafence

 

Plac zabaw dla maluchów

 

Huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownica… To tylko niektóre elementy, które mogą znaleźć się na przydomowym placu zabaw. Najważniejsze, by każde urządzenie było bezpieczne dla dziecka, ale też by sprawiało mu radość.

Znamy oczywiście argumenty na „nie” – szalejące dzieci mogą nawet niechcący uszkodzić kwiaty czy ławeczki ustawione w ogrodzie, nad którymi tak długo pracowaliśmy. Zarówno biegający maluch, jak choćby piłka, którą kopie czy odbija, mogą skutecznie zniwelować godziny poświęcone na stworzenie pięknej posesji.

 

Czy da się pogodzić te dwa światy? Oczywiście, wystarczy zadbać o odpowiednie odgrodzenie miejsca zabaw dzieciaków od reszty ogrodu.

 

panele-ogrodzeniowe-Panele-Zenturo-Super-Betafence

 

Siatki ogrodzeniowe idealne dla przydomowych placów zabaw

 

Z myślą także o tym zadaniu przygotowaliśmy siatki ogrodzeniowe, które sprawdzą się nie tylko jako element systemu okalającego całą posesję, lecz także nadają się do budowy wygrodzeń w jej wnętrzu.

Pierwszą propozycją jest tańsza siatka pleciona Resitor. Na co dzień wykorzystywana jest do grodzenia boisk przyszkolnych czy kortów tenisowych. Dzięki dużej elastyczności jest bardzo odporna na uderzenia piłki, co szczególnie ważne, gdy nasze pociechy lubią tę formę aktywności na świeżym powietrzu. W dodatku ich oczka maja rozmiar idealny do zatrzymywania piłek lecących w ich kierunku, a jednocześnie nie zasłaniają obszaru placu zabaw. Ta cecha pozwala nam mieć pociechy cały czas na oku.

 

siatka ogrodzeniowa Siatka Resitor Betafence

 

Drugi z pomysłów to użycie wielofunkcyjnej siatki zgrzewanej Pantanet. To rozwiązanie odrobinę drożdże od siatki plecionej, za to bardziej eleganckie i przyjemne dla oka. Skutecznie odgrodzi teren zabaw dzieci, a jednocześnie pozytywnie wpłynie na walory estetyczne ogrodu.

 

 

Dla wymagających największej estetyki, a jednocześnie niecodziennych rozwiązań przygotowaliśmy murki gabionowe. Są trwałe, przepięknie wyglądają, a od zewnętrznej strony mogą posłużyć jako wspornik dla roślin pnących. Dodatkowo można je wypełnić dowolnie wybranym materiałem. Jedyny minus jest taki, że są całkowicie nieprzezierne, więc dziecko bawiące się za takim murkiem nie będzie dla nas doskonale widoczne.

 

Każde z zaproponowanych rozwiązań zabezpiecza ogród i pozwala dzieciom bawić się do woli, bez ryzyka uszkodzenia roślin czy przedmiotów umieszczonych na posesji.

 

jak zamontować gabion?