Jak dobrać słup do ogrodzenia?

Wykorzystane elementy: słupki ogrodzeniowe

 

Montaż paneli i siatek ogrodzeniowych na dedykowanych słupach to gwarancja stabilności i długoletniego, bezproblemowego użytkowania systemu.

Spójność to jedna z tych cech, które są ogromnie ważne dla Betafence. To właśnie ona sprawia, że cały system schludnie i efektownie się prezentuje, a przy tym podnosi poziom niezawodności. To właśnie dlatego każdy produkt, który projektujemy, a później proponujemy naszym Klientom, wpisany jest w większą całość. Składają się na nią panele lub siatki, a także słupy, bramy i furtki. Wszystkie zaprojektowane i wykonane tak, by ich montaż był bezproblemowy, użytkowanie bezawaryjne i nie wymagające dodatkowych nakładów pracy i pieniędzy.

słupy ogrodzeniowe i akcesoria Słupy Bekaclip Betafence

Rdzeń dedykowany

 

Biorąc pod uwagę powyższe rozważania, zawsze sugerujemy używanie słupów dedykowanych danemu systemowi. Co prawda w sklepach można znaleźć słupy uniwersalne, często łudząco tańsze, jednak tylko te stworzone z myślą o konkretnych panelach to gwaranty długotrwałej niezawodności systemu.

Dedykowany słup, będący kręgosłupem całego ogrodzenia, charakteryzuje się przede wszystkim odpowiednią wagą i grubością stali, która została użyta do jego przygotowania. Tę z kolei dostosowuje się do wagi, długości i wysokości paneli i bram wieszanych na słupach.

Kolejny punkt charakterystyczny, to sposób mocowania panelu czy siatki. W zależności o modelu używane są różne śruby lub zaczepy, które teoretycznie można przemodelować i dostosować do innych słupów, ale w praktyce najbezpieczniejsze w użytkowaniu są te stworzone z myślą o konkretnym produkcie.

słupy ogrodzeniowe i akcesoria Słupy F Lox SuperBetafence

Przykłady dedykowanych słupów

 

W ofercie Betafence znajduje się kilka rozwiązań, które spełniają przedstawione wcześniej kryteria. Przykładowo dla paneli Nylofor z serii 2D, które dodatkowo wypełnimy przesłonami Screeno Wave, najlepiej wykorzystać słupy F-Lox. Wyjątkowo sztywne, łatwe w montażu i biorące pod uwagę istnienie wspomnianych przesłon.

Inny przykład to słupy Zenturo, przeznaczone do używania z murkami gabionowymi o tej samej nazwie. Ponieważ muszą stabilizować potężną konstrukcję, na którą składają się dwa panele oraz wypełnienie, wyróżniają się doskonałą sztywnością i wytrzymałością na silne podmuchy wiatru. Mocno trzymają panele za sprawą specjalnych uchwytów, przytwierdzanych śrubami.

Panele Ogrodzeniowe Zenturo Murek Gabionowy Zenturo Betafence

Jeszcze inne rozwiązania stosuje się w przypadku siatek. Słupy służą w tym wypadku nie tylko do podtrzymywania siatki, ale też jej napinania. Produkty dedykowane temu rodzajowi ogrodzenia są okrągłe i posiadają przelotki, co w zestawie z napinaczami, obejmami i prętami pozwala doskonale dostosować ułożenie siatki do danego terenu.

Kupując ogrodzenie, nie chodźmy więc na około, tylko wybierajmy rozwiązania dedykowane do wybranego systemu. Tylko one zapewnią nam pełną satysfakcję z długoletniego użytkowania.