Ekran dźwiękoszczelny z ogrodzenia

Wykorzystane elementy: murki gabionowe, gabiony

 

Ruchliwa i głośna okolica nie musi być problemem. Dzięki rozwiązaniom Betafence możemy stworzyć ogrodzenie, które stanie się zaporą dla dźwięku płynącego spoza posesji.

 

Dźwięk jeżdżących samochodów, głośni przechodnie, szczekanie psów sąsiadów – to zestaw odgłosów, który zdecydowanie obniża komfort mieszkania, nawet w najładniejszym domu. Wypoczynek w ogrodzie wśród hałasów atakujących z zewnątrz potrafi skutecznie uprzykrzyć przyjemne chwile.

 

Jeśli problem dotyczy także Ciebie, nie załamuj się – jest na to rozwiązanie. A brzmi ono: wykorzystanie produktów ogrodzeniowych Betafence w Twoim ogrodzie!

murki-gabionowe-Murek-Gabionowy-PetraZen-Betafence

 

Murki gabionowe i gabiony na ratunek

 

Odpowiedzią na problemy związane z hałasem są murki gabionowe i gabiony. Te niezwykłe produkty posiadają całą gamę cech pożądanych przez konsumentów: pięknie i oryginalnie wyglądają, przez co wyróżniają się na tle innych konstrukcji. Dają wiele możliwości aranżacyjnych, więc sprawdzą się praktycznie w każdym otoczeniu. A przede wszystkim – z punktu widzenia tego tekstu – tłumią hałasy, a nawet są w stanie być bramą nie do przejścia dla przykrych zapachów płynących spoza posesji.

 

Kluczem do sukcesu jest tu budowa gabionów i murków gabionowych. Te pierwsze wykonane są z koszy ze stalowej siatki zgrzewanej, niezwykle wytrzymałej i sztywnej. Drugie powstają w wyniku połączenia dwóch paneli Zenturo za pomocą specjalnych słupów.  Oba produkty w środku uzupełnia się za pomocą kamieni, drewna, szkła lub innych materiałów, które szczelnie wypełniają ich każdy zakamarek. To właśnie one perfekcyjnie odgradzają nas od źródła hałasu, o ile oczywiście znajduje się ono poza ogrodem.

 

 

Ogrodzenie lub wygrodzenie

 

Wspomniane produkty możemy wykorzystać dwojako. Pierwszy ze sposobów to wykonanie przy ich użyciu całego ogrodzenia. W tej roli sprawdzą się szczególnie dobrze murki gabionowe, które można zainstalować jako panele. Aby nie przesadzić z kosztami, murki montujemy jedynie od strony, z której dobiega hałas, czyli np. od strony drogi. Na pozostałych bokach ogrodzenia możemy wykorzystać siatki lub panele ogrodzeniowe.

Jeśli mamy już gotowe ogrodzenie i nie chcemy go zmieniać, postawmy na wygrodzenie wewnątrz posesji. Dzięki temu tworzymy małą enklawę w ogrodzie, odciętą od hałasów, zapachów i wzroku przechodniów i sąsiadów. Wybrany teren wystarczy otoczyć murkami gabionowymi lub konstrukcjami z gabionów, by osiągnąć zadowalający nas efekt.

 

Jak wspomnieliśmy, zarówno murki, jak i gabiony możemy wypełnić dowolnym materiałem, dlatego niezależnie od roli, jaką będą pełniły na naszej posesji, bez problemu dobierzemy taki, który będzie odpowiadał wybranemu stylowi architektonicznemu i projektowi otoczenia.