Ekonomiczne podejście do ogrodzenia

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa

Nie możesz pozwolić sobie na zakup całego ogrodzenia z eleganckich paneli? Poznaj sposób, który rozwiąże Twoje problemy.

Chyba wszyscy chcemy, by każdy element naszego otoczenia prezentował się schludnie i okazale. Nic zatem dziwnego, że zależy nam na inwestycji w eleganckie ogrodzenie.

Pamiętajmy jednak, że dekoracyjne panele czy mruki są rozwiązaniem droższym od podstawowych rozwiązań, dlatego kupno całego systemu ogrodzeniowego zbudowanego z takich paneli może okazać się zbyt kosztowne. Jak sobie z tym problemem poradzić? Sposobem jest połączenie kilku rodzajów ogrodzeń.

Elegancki front

W naszej propozycji pięknie powinien prezentować się przede wszystkim front ogrodzenia, widoczny z ulicy. Jest on wizytówką domu i posesji, dlatego warto w niego zainwestować.

Odpowiednich rozwiązań jest dostępnych mnóstwo, wystarczy wybrać takie, które najlepiej odda charakter architektury. Mogą to być zarówno dekoracyjne panele Decofor, o charakterystycznym zakończeniu w kształcie rombu, schludne panele Bekafor, podkreślające urodę ogródka, czy też nowoczesne panele Horizen. Wyróżniają się one poziomym układem szczebli, który zapewnia niemal doskonałą nieprzezierność i wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Ciekawym rozwiązaniem są także murki gabionowe. Model Zenturo słynie z ciekawego układu oczek, z kolei nowa odmiana PetraZen pozwala na łączenie przęseł pod dowolnym kątem, co jeszcze poszerza możliwości aranżacyjne. Murki można wypełnić dowolnym materiałem. Najpopularniejsze są oczywiście kamienie.

 

Ekonomiczne boki i tył

Mając piękny front ogrodzenia, możemy skupić się na jego bokach i tyle. Tutaj główną cechą braną pod uwagę powinno być przede wszystkim oddzielenie działek oraz bezpieczeństwo. Ekonomicznym rozwiązaniem są m.in. siatki ogrodzeniowe plecione.  Klasyczny Resitor zabezpieczy Twój ogród przed nieoczekiwanym wtargnięciem dzikich zwierząt oraz pozwoli stworzyć bezpieczny teren do zabawy dla dziecka.

Innym pomysłem jest użycie lekkich paneli Nylofor 3D Light II. Ich prosta, zgrabna konstrukcja pasuje do każdego terenu, a dodatkowo wyróżnia się wysokim poziomem sztywności i długoletnią wytrzymałością.

Zaproponowane połączenie utrzyma wysoki poziom bezpieczeństwa dla Ciebie i Twojej rodziny, pozwoli na stworzenie eleganckiego frontu, a przy tym nie poniesiesz zbyt dużych wydatków.