Dziecko w ogrodzie – ochrona z pomocą Betafence

Wykorzystane elementy: siatka ogrodzeniowa, murki gabionowe, gabiony

 

Tworzymy bezpieczny plac zabaw w ogrodzie, który zapewni komfortowe spędzanie czasu dzieciom, a przy tym ochroni rośliny rosnące na posesji.

 

Ponieważ wiele rodzin w tym roku w czasie wakacji zostanie dłużej w domu, warto pomyśleć o zagospodarowaniu wolnego czasu naszym pociechom. Jedną z wielu opcji dla mieszkańców domów jednorodzinnych jest przygotowanie małego placu zabaw, bądź też wydzielonej przestrzeni do harców dzieciaków, na terenie ogrodu.

 

Jeśli zdecydujemy się na to rozwiązanie, powinniśmy postawić na zabezpieczenie roślin i sprzętów, które znajdują się w ogrodzie. Bawiące się dzieci mogą bowiem skutecznie zniszczyć kwiaty i krzewy, o które od dawna dbaliśmy. Jak tego uniknąć? Używając produktów Betafence do budowy wygrodzeń.

Siatki do przydomowego placu zabaw

 

Teren, który przeznaczamy do zabaw dzieci, powinniśmy obsiać miękką trawą. To tanie i niewymagające intensywnej pielęgnacji rozwiązanie, które pozwoli spokojnym okiem patrzeć na pociechy biegające po murawie.

 

Z punktu widzenia kosztów, najlepszą opcją będą dla nas siatki ogrodzeniowe. Wytrzymałe, elastyczne, a jednocześnie przeznaczone na każdą kieszeń. Najprostszą z opcji jest klasyczna siatka pleciona Plasitor. Często stosuje się ją do grodzenia przyszkolnych boisk czy kortów, ponieważ jej twarde, stalowe druty zapewniają stabilność i elastyczność ogrodzenia. Wielkość jej oczek pozwala bez problemu zatrzymać piłkę do futbolu, koszykówki czy siatkówki. Ich dużym plusem jest także przezierność, dzięki czemu dzieci mamy cały czas na oku.

 

 

Jeśli zależy nam na bardziej estetycznym rozwiązaniu, powinniśmy zdecydować się na siatkę zgrzewaną Pantanet Family. Pięknie się prezentuje, ponieważ na pierwszy rzut oka przypomina panele. Jest więc elegancka, sztywna i wytrzymała. Skutecznie chroni grodzony teren także przed dzikimi zwierzętami, które mogą pojawić się w ogrodzie.

Siatki Ogrodzeniowe Pantanet Family - Betafence

 

Gabiony i murki gabionowe – estetycznie i oryginalnie

 

Poszukującym niebanalnych wygrodzeń polecamy gabiony i murki gabionowe. Te pierwsze świetnie sprawdzą się jako rabatki i klomby chroniące kwiaty, jak i jako podstawy ławeczek w ogrodzie. Ich użycie stanowi więc solidne zabezpieczenie przed fruwającą piłką.

 

Konstrukcje Gabionowe Murek Gabionowy Zenturo Betafence

 

Murki gabionowe to z kolei wygrodzenie, które samo w sobie podnosi poziom elegancji i estetyki ogrodu. Wykonane z paneli i wybranego przez nas wypełnienia stanowi piękną ozdobę, a przy tym odpowiednio zabezpiecza newralgiczne punkty w ogrodzie. Może także służyć jako podpora dla roślin pnących, jednak w przypadku gdy spełnia funkcję ochronną, radzimy zaniechać tego elementu. Warto jednak zaznaczyć, że są one nieprzezierne, także jeśli mamy potrzebę mieć nasze dzieci cały czas w zasięgu wzroku, mogą nam ten cel utrudnić.