Dobieramy słupy do ogrodzenia

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, murki gabionowe, słupki ogrodzeniowe

 

Aby jak najdłużej cieszyć się z bezawaryjnego funkcjonowania ogrodzenia, warto kupić je w zestawie z dedykowanymi słupami.

 

Słupy to kręgosłup każdego ogrodzenia, jego podpora i element, który spaja panele czy siatki w jedną całość. Nic więc dziwnego, że wybór odpowiedniego modelu jest tak kluczowy dla wytrzymałości i trwałości całego systemu.

Teoretycznie do konkretnych paneli możemy wybrać wiele różnych słupów, w tym także produkowanych przez inną firmę, niż ta, która odpowiada za powstanie pozostałych części ogrodzenia. Należy jednak pamiętać, że tylko dedykowane słupy zagwarantują prawidłowe funkcjonowanie oraz długowieczność. W tym artykule podpowiemy, jakie słupy powinniśmy zakupić do wybranych produktów Betafence.

 

murek_gabionowy_Betafence

 

Słupy prostokątne dla murków gabionowych

 

Murki gabionowe, czyli ogrodzenia składające się z dwóch paneli, wypełnionych materiałem (np. kamieniami), potrzebują słupów kwadratowych Zenturo. Po pierwsze zostały one skonstruowane w taki sposób, by łatwo zamontować wspomniane dwa panele przy pomocy dedykowanych złączek i śrub. Po drugie gwarantują stabilność systemu nawet w trakcie niekorzystnych warunków atmosferycznych (silny wiatr czy gwałtowne opady).

 

panele ogrodzeniowe nylofor 3d crevalcore włochy Ogradzamy

 

Quixsolid Plus dla systemów Nylofor i Bekafor

 

Słupy, które przygotowaliśmy dla paneli z linii Nylofor i Bekafor (zarówno płaskich, jak i giętych) to Quixsolid. Ich nazwa doskonale obrazuje najważniejsze cechy produktu: ułatwiają montaż oraz są niezwykle solidne. Budowa tych słupów pozwala na szybką instalację paneli na haczykach, które następnie się blokuje. Dla większej stabilności, konstrukcję zabezpiecza się metalowymi zaciskami.

Dodatkowym wyróżnikiem produktu jest nowoczesny kształt, który doskonale pasuje to współczesnej architektury.

 

Siatki Ogrodzeniowe Pantanet Family - Betafence

 

Słupy okrągłe dla siatek plecionych i zgrzewanych

 

Siatki ogrodzeniowe potrzebują nieco innych słupów, niż panele. Słupy takie służą bowiem nie tylko jako element konstrukcyjny, ale także utrzymują odpowiedni poziom napięcia siatki.
Dla naszych siatek stworzyliśmy słupy okrągłe, dostępne w kilku wysokościach, dostosowanych do wymiarów siatki. Posiadają one odpowiednie przelotki, które w połączeniu z obejmami, napinaczami i prętami, pozwalają na idealne dopasowanie napięcia siatki do grodzonego terenu.

**

Wybór dedykowanego dla systemu ogrodzeniowego słupa to gwarancja bezpieczeństwa i trwałości ogrodzenia przez wiele lat.