Dlaczego niektóre ogrodzenia są tak tanie

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, brama skrzydłowa, brama przesuwna, słupki ogrodzeniowe

Zawsze dokładnie czytaj etykiety na ogrodzeniach. Choć nawet z nich nie dowiesz się niektórych rzeczy.

 

Ocynk ocynkowi nierówny

Panele i bramy mogą być ocynkowane na dwa sposoby: elektrolitycznie lub ogniowo. Ta pierwsza metoda oznacza dość niewielką warstwę cynku i powinien po niej następować proces malowania proszkowego. Tak naprawdę, ogrodzenia   z powłoką elektrolityczną to jedynie półprodukty. W dość krótkim czasie wystawione na działanie warunków atmosferycznych mogę ulec korozji.

Tylko cynkowanie ogniowe daje produktom pełną ochronę antykorozyjną i tak powleczone ogrodzenia możecie stosować wokół waszych domów czy firm.

Odpryskująca powłoka poliestrowa

Aby farba proszkowa skutecznie przylegała do ogrodzenia, jego powierzchnia musi być odpowiednio przygotowana. Nie może posiadać zadziorów, być tłusta czy zanieczyszczona. Cały proces czyszczenia to przenoszenie paneli i bram do kolejnych wanien z różnymi roztworami. Każdy ma do wykonania inne zadanie. Ostatecznie otrzymujemy czystą i gładką powierzchnię.

Ale nie każda firma chce inwestować w tak pracochłonny proces. Zdarza się, że elementy ogrodzenia są odtłuszczane nawet płynem do mycia naczyń. Do tak przygotowanych powierzchni proszek farby poliestrowej nie chce się dokładnie przykleić i dość szybko – pod wpływem zmian temperatury czy dostępu wilgoci – zaczyna odpryskiwać, rozpoczynając korozję.

Niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić naocznie, jakiego systemu czyszczenia używa producent. Dlatego należy wybierać wyroby od profesjonalnych, sprawdzonych wytwórców, którzy jakość swojej pracy potrafią udokumentować certyfikatem ISO.

 

Ten produkt może ci zaszkodzić

Powlekanie proszkowe to proces nakładania na produkt kolejnych warstw: cynku, podkładu i farby. Każda z nich to określone mieszanki substancji, które mogą też zawierać elementy szkodliwe (chrom czy kadm).

Te niebezpieczne elementy występują szczególnie w proszkach poliestrowych. Ich usuwanie jest dość kosztowne, dlatego takie proszki są dużo droższe. Szereg producentów, chcąc obniżyć koszty, a tym samym ceny ogrodzeń decyduje się na użycie farb zanieczyszczonych.

Dlatego warto informacji o składzie proszku poszukać na etykietach produktów lub w materiałach na stronach internetowych. Betafence gwarantuje, że nasze wyroby nie zawierają substancji szkodliwych.