Chronimy posesję przed włamaniami

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, brama przesuwna

Kiedy do naszego domu wchodzi złodziej, nie tylko okrada nas z naszego dorobku, ale także z poczucia bezpieczeństwa. Zabiera niemalże wszystko, pozostawiając strach i bezradność. A gdyby tak pokrzyżować mu plany już na wstępie… na teren naszej posesji?

Złodziejom wstęp wzbroniony

Choć niewątpliwie rolety i drzwi antywłamaniowe, alarm i system monitoringu potrafią utrudnić złodziejowi życie, dobrze jest już na wstępie dać mu do zrozumienia, że włamanie do naszego domu nie będzie proste. W tym celu warto jest ogrodzić dom solidnym systemem o podwyższonym stopniu zabezpieczenia. Wśród produktów Betafence z łatwością znajdziesz taki system, który będzie stanowić barierę dla włamywacza, a jednocześnie nie będzie stwarzał wrażenia zamknięcia. Dodatkowo każdy system Betafence możesz uzupełnić bramą i furtką o dopasowanym dizajnie, dzięki czemu Twoje ogrodzenie nie będzie miało żadnych słabych punktów, zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i estetyki.

 

Pod Egid(i)ą

Niełatwo będzie pokonać nawet najbardziej wysportowanemu złodziejowi ogrodzenie Egidia. Palisada jest trudna do przejścia górą, ze względu na ograniczoną możliwość wspinania się po niej. Złodziejowi pozostaje więc próba przecięcia solidnych profili palisady – bez specjalistycznych narzędzi zadanie to będzie czasochłonnym wyzwaniem, a wiadomo, że czas działa na niekorzyść włamywacza.

System ogrodzeniowy Egidia dzięki uniwersalnemu wypełnieniu palisadą będzie dobrze komponował się zarówno z domem w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Dopasujesz je do swojej posesji także pod względem kolorystycznym, gdyż panele Egidia na zamówienie dostępne są we wszystkich kolorach palety RAL.

Swoje ogrodzenie Egidia możesz zamontować na podmurówce lub bezpośrednio na podłożu. Dodatkowo system możesz uzupełnić bramą przesuwną lub skrzydłową o tym samym dizajnie (Egidia z wypełnieniem palisadą), dzięki czemu ogrodzenie będzie tworzyć jedną spójną całość.

Securifor –Twoja osobista ochrona

Najwyższe oczekiwania osób wymagających od ogrodzenia maksymalnego zabezpieczenia niewątpliwie spełni system Securifor.

Securifor, który z powodzeniem wykorzystywany jest do ochrony obiektów wysokiego ryzyka, sprawdzi się także w przypadku posesji prywatnej. Oczka panelu są bardzo wąskie, ale jednocześnie zapewniają doskonałą przezierność (a przez to skuteczny monitoring terenu), która pozbawia ogrodzenie efektu ciężkości. Dodatkowo swoje ogrodzenie z paneli Securifor możesz obsadzić roślinami pnącymi, a w słupach zamontować oświetlenie, które wieczorem nada Twojej posesji niezwykłej elegancji.

Zamiast się włamać, można się… załamać… czyli jak Securifor zniechęci złodzieja

  •  Już na pierwszy rzut oka solidne ogrodzenie nie jest przyjazne nieproszonym gościom.
  • Kleszcze i obcęgi są na nic, ponieważ panele zbudowane są z grubych drutów i mają bardzo wąskie oczka.
  • W niezwykle wąskie oczka panelu nie można wsunąć ani stóp, ani nawet palców rąk, więc wspinaczka po ogrodzeniu jest niemalże niemożliwa.
  • Dzięki wysokiej przezierności możliwy jest skuteczny monitoring, zarówno przy użyciu elektronicznych systemów kontroli, jak i czujnych sąsiadów.

 

Jeśli Twoja działka bezpośrednio graniczy z innymi zabudowanymi działkami, możesz rozważyć wyższy stopień ochrony tylko od frontu posesji, a pozostałą część zabezpieczyć np. wysokiej jakości siatką zgrzewaną Pantanet. Pamiętaj jednak o tym, że włamywacz, szukając słabych punktów ogrodzenia, może uwzględnić wtargnięcie na Twój teren od strony sąsiada. Pomyśl, czy w Twoim przypadku taka opcja jest możliwa.