Budowa domu – kiedy postawić stałe ogrodzenie

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, ogrodzenia tymczasowe

Według obowiązujących przepisów prawa budowlanego teren budowy musi być odpowiednio zabezpieczony. Jeśli Twoja działka nie była dotąd wygrodzona, na czas prac budowlanych warto postawić tymczasowe ogrodzenie, a zainstalowanie stałego odłożyć na później.

Budowa domu generuje ogromne koszty i mogłoby się wydawać, że postawienie tymczasowego ogrodzenia tylko niepotrzebnie je zwiększa. Jednak takie rozwiązanie – zwłaszcza w kontekście kolejnych wydatków – przynosi sporo korzyści.

 

  • Wznosząc ogrodzenie tymczasowe możesz idealnie dopasować wjazd na posesję pod gabaryty sprzętu ciężkiego – światło bramy wjazdowej powinno być na tyle duże, aby pojazdy mogły bez problemu wjeżdżać
    na teren budowy i z niego wyjeżdżać – z kolei już po  ukończeniu prac szerokość wjazdu dostosujesz idealnie do potrzeb swoich, nie budowlańców.

 

  • Stawiając ogrodzenie trwałe przed ukończeniem prac ryzykujesz jego zniszczenie przez pracujący na budowie sprzęt – rozważ, czy jesteś gotowy na ponoszenie dodatkowych kosztów jego naprawy.

 

  • Ogrodzenie docelowe warto wznieść, kiedy budowa domu jest już na etapie nie wymagającym użycia ciężkiego sprzętu – to dobry moment także ze względów bezpieczeństwa – ogrodzenie stałe zapewnia skuteczniejszą ochronę Twojej posesji przed osobami postronnymi.

 

Do tymczasowego wygrodzenia działki na czas budowy warto wykorzystać węzłową siatkę leśną Agronet, którą z łatwością zamontujesz na dowolnych słupach tymczasowych lub tych, które zostały po zdemontowanym ogrodzeniu. Siatka jest ocynkowana, przetrwa więc niejedną budowę – po zakończeniu prac możesz ją zwinąć i wykorzystać przy kolejnym remoncie.

Jeśli zależy Ci na więcej niż podstawowym zakresie ochrony, do zabezpieczenia posesji na czas budowy wykorzystaj siatkę Pantanet Light lub profesjonalny system paneli przenośnych Tempofor F.