Budowa domu – kiedy postawić stałe ogrodzenie

Wykorzystane elementy: panel ogrodzeniowy, siatka ogrodzeniowa

Według obowiązujących przepisów prawa budowlanego teren budowy musi być odpowiednio zabezpieczony. Jeśli Twoja działka nie była dotąd wygrodzona, na czas prac budowlanych warto postawić tymczasowe ogrodzenie, a zainstalowanie stałego odłożyć na później.

Budowa domu generuje ogromne koszty i mogłoby się wydawać, że postawienie tymczasowego ogrodzenia tylko niepotrzebnie je zwiększa. Jednak takie rozwiązanie – zwłaszcza w kontekście kolejnych wydatków – przynosi sporo korzyści.

 

  • Wznosząc ogrodzenie tymczasowe możesz idealnie dopasować wjazd na posesję pod gabaryty sprzętu ciężkiego – światło bramy wjazdowej powinno być na tyle duże, aby pojazdy mogły bez problemu wjeżdżać
    na teren budowy i z niego wyjeżdżać – z kolei już po  ukończeniu prac szerokość wjazdu dostosujesz idealnie do potrzeb swoich, nie budowlańców.

 

  • Stawiając ogrodzenie trwałe przed ukończeniem prac ryzykujesz jego zniszczenie przez pracujący na budowie sprzęt – rozważ, czy jesteś gotowy na ponoszenie dodatkowych kosztów jego naprawy.

 

  • Ogrodzenie docelowe warto wznieść, kiedy budowa domu jest już na etapie nie wymagającym użycia ciężkiego sprzętu – to dobry moment także ze względów bezpieczeństwa – ogrodzenie stałe zapewnia skuteczniejszą ochronę Twojej posesji przed osobami postronnymi.

 

Do tymczasowego wygrodzenia działki na czas budowy warto wykorzystać węzłową siatkę leśną Agronet, którą z łatwością zamontujesz na dowolnych słupach tymczasowych lub tych, które zostały po zdemontowanym ogrodzeniu. Siatka jest ocynkowana, przetrwa więc niejedną budowę – po zakończeniu prac możesz ją zwinąć i wykorzystać przy kolejnym remoncie.

Jeśli zależy Ci na więcej niż podstawowym zakresie ochrony, do zabezpieczenia posesji na czas budowy wykorzystaj siatkę Pantanet Light lub profesjonalny system paneli przenośnych Tempofor F.