Brama wjazdowa z furtką czy bez?

Wykorzystane elementy: brama skrzydłowa, brama przesuwna

Czy decydując się na instalację bramy wjazdowej konieczny jest montaż także furtki? Ten artykuł rozwieje Wasze wątpliwości.

Wszystkie systemy ogrodzeniowe Betafence posiadają dedykowane bramy oraz furtki. Przygotowaliśmy je po to, by zapewnić Wam jak największy komfort korzystania z naszych ogrodzeń. Często słyszymy pytania, czy w przypadku zamontowania bramy wjazdowej na teren posesji, trzeba dodatkowo instalować furtkę? Odpowiedź brzmi: nie trzeba, ale warto.

Większa wygoda

Wygodne użytkowanie ogrodzenia to główny powód, dla którego warto zakupić bramę i furtkę jednocześnie. Zwróćcie uwagę, że brama jest cięższa i nie tak prosta w obsłudze, jak furtka. Dla pieszych lekkość i niezawodność jednego skrzydła są nie do przecenienia.
Niższe koszty

Decydując się na zakup obu elementów jednocześnie musicie pamiętać o sporych oszczędnościach. Montując obok siebie furtkę i bramę potrzebujecie tylko trzech, a nie czterech słupów, co obniża koszt systemu, a dodatkowo ułatwia i przyśpiesza instalację. Co więcej, w przypadku niektórych ogrodzeń, np. Horizen, brama i furtka są sprzedawane w komplecie wraz ze słupami, co także sprawia, że płacicie mniej.

Uwaga w przypadku przesuwnych!

Jeśli zdecydujecie się na kupno furtki oraz bramy przesuwnej musicie pamiętać tylko o tym, by odpowiednio je zainstalować. Furtka nie powinna znajdować się na torze jazdy bramy. Taki układ może poskutkować przytrzaśnięciem dłoni. Pamiętajcie o tym, by zminimalizować jakiekolwiek ryzyko urazu.