Brama w częściach czy w komplecie?

Wykorzystane elementy: brama skrzydłowa, brama przesuwna

Uwaga! Kupno bramy ogrodzeniowej w częściach to tylko pozorna oszczędność. Przekonaj się, dlaczego warto nabyć ją w komplecie.

Kupowanie produktów na części daje złudzenie zaoszczędzenia środków. Jeśli zdecydujesz się osobno zapłacić za ramę, za wypełnienie oraz części montażowe bramy, najprawdopodobniej koszty okażą się niższe, niż w przypadku gotowego rozwiązania.

Co tracisz kupując bramę w częściach?

Ta oszczędność jest niestety myląca. Choć początkowo wydasz mniej, jednak docelowo możesz znacznie więcej stracić. Najbardziej bolesna jest utrata gwarancji. Samodzielny montaż prowadzi do przerwania powłoki antykorozyjnej w miejscach łączenia.

Producenci jasno zaznaczają w warunkach umowy gwarancyjnej, że ingerencja w produkt, np. wiercenie czy spawanie, powoduje utratę gwarancji. Zatem w przypadku problemów z bramą nie możesz liczyć na dodatkową bezpłatną pomoc ze strony producenta.

Należy wziąć pod uwagę także czas, który musisz poświęcić na dodatkowy montaż. Na Tobie spocznie odpowiedzialność za połączenie wszystkich elementów. W przypadku kompletnej bramy otrzymujesz gotowy produkt.

 

Warto kupować w komplecie!

Wybór gotowej bramy sprawia, że nie musisz martwić się o dopasowanie poszczególnych elementów. Masz pewność, że kompletny produkt został idealnie połączony i co za tym idzie nie musisz obawiać się późniejszych usterek.

To ważna uwaga także w przypadku zakupu bramy z automatem. Warto wybrać już kompletny system, bądź też postawić na automaty rekomendowane przez producenta. Zapewnia on optymalne dopasowanie urządzenia do wielkości i ciężaru bramy.