Brama przesuwna – z napędem czy manualna?

Wykorzystane elementy: brama skrzydłowa, brama przesuwna

 

Wybór bramy przesuwnej zazwyczaj podyktowany jest wygodą lub kosztami związanymi z różnicą w cenie między bramą bez automatyki a bramą z napędem. Bramy wjazdowe automatyczne są dużo droższe. Warto jednak sprawdzić, czy lepiej oszczędzić sobie trochę pieniędzy, czy też może… zaoszczędzić sobie „ręcznej obsługi bramy”.

Koszt bramy przesuwnej

Koszt bramy wjazdowej przesuwnej Egidia wypełnionej panelem Nylofor 3D, powleczonej poliestrem, o szerokości 3500 mm to około 2900 zł netto. Ta sama brama wyposażona w automat jest droższa o około 1300 zł netto. Pieniądze te są jednak wydawane jednorazowo, a korzyści z bramy wjazdowej z napędem będziemy czerpać przez wiele lat.

 

Otwórz bramę 100 razy

Dzisiaj może Ci się wydawać, że ręczne otwarcie bramy wcale nie jest kłopotliwe. Ale czy dalej będziesz tak sądzić przy setnym lub tysięcznym otwarciu lub zamknięciu bramy?

 

Brama przesuwna przy ruchliwej ulicy

Jeśli Twoja posesja jest usytuowana tuż przy ruchliwej ulicy, zatrzymanie samochodu na jezdni w celu otwarcia bramy może być kłopotliwe, a nawet utrudniać ruch innym pojazdom.

 

Automatyka na pogodę i niepogodę

Bramę przyjdzie Ci obsługiwać także w deszcz i niepogodę. Czy nie wygodniej byłoby nie wysiadać z samochodu?

Liczy się prędkość

Pomyśl, ile razy będzie Ci zależeć na czasie. Bramę automatyczną możesz otworzyć dojeżdżając do niej, a zamknąć mknąc już na przykład do pracy.

 

A teraz wyobraź sobie, że bardzo się spieszysz i…

Siadasz do samochodu, naciskasz przycisk na pilocie, wyjeżdżasz z posesji, naciskasz kolejny przycisk i w drogę!

Przyjemnie, prawda?

 

Długoletnia bezawaryjność

Obawiasz się, że napęd będzie wymagał kosztownych napraw? Stosowana przez Betafence wysokiej jakości automatyka zapewnia bezawaryjność i wieloletni komfort nawet bardzo intensywnego użytkowania bram.

 

A ile to kosztuje?

Szczegółowe ceny bram przesuwnych z napędem i manualnych znajdziesz w aktualnym cenniku detalicznym, który możesz pobrać lub wydrukować.

W kwestii zakupu skontaktuj się z jednym z naszych dystrybutorów. Dane teleadresowe znajdziesz poprzez wyszukiwarkę dystrybutorów.