Bezpieczeństwo imprez masowych dzięki panelom

Wykorzystane elementy: ogrodzenia tymczasowe

 

Lata doświadczeń pokazują, że ogrodzenia tymczasowe Tempofor perfekcyjnie sprawdzają się jako elementy ochronne w czasie imprez masowych.

 

Choć obecna pandemia i kwarantanna z nią związana daje dość mglisty obraz tego, kiedy wrócimy na obiekty sportowe czy wysłuchamy wydarzeń kulturalnych na żywo, to jednak – gdy to nastąpi – nasze bezpieczeństwo w tych okolicznościach będzie jeszcze bardziej istotne. Na zapewnienie ochrony uczestnikom imprez masowych wpływa mnóstwo czynników, które łączą się w całe systemy. Jednym z nich są ogrodzenia i bramy. W Betafence za ten segment odpowiada rodzina paneli tymczasowych Tempofor.

 

ogrodzenia-tymczasowe-Tempofor-Betafence

 

Kierowanie ruchem dzięki panelom

 

Tempofor to panele, które można ustawić i zdemontować w dowolnym momencie, relatywnie niewielkim nakładem pracy. Cecha ta sprawia, że ich rozmieszczenie można dostosować do warunków danego wydarzenia, liczby widzów, pogody itd.

Przykładem może być tutaj użytkowanie stadionów, gdzie podczas koncertu należy dodatkowo wyznaczyć ścieżki i sektory na płycie, podczas gdy w trakcie meczu najważniejsze jest skuteczne zarządzanie ruchem na i przy trybunach.  Możliwość manewrowania, jaką oddają w nasze ręce panele Tempofor jest więc nie do przecenienia.

 

betafence-ogrodzenia-tymczasowe-tempofor

 

Produkty z rodziny Tempofor

 

Co ważne, produkty oznaczone nazwą Tempofor są naprawdę różnorodne i mogą pełnić różne funkcje. Model C jest relatywnie niski, ale za to bardzo stabilny i wytrzymały. Pozwala więc skutecznie odgrodzić widzów od głównych bohaterów wydarzenia (sportowców, muzyków czy tancerzy), a jednocześnie zapewniają bardzo dobrą widoczność, co przekłada się na komfort oglądania widowiska.

 

ogrodzenia-tymczasowe-Tempofor-Betafence

 

Model F, wyższy od poprzedniego, sprawdza się przede wszystkim na placach budowy, ale z racji swojej doskonałej przezierności może być wykorzystany także w czasie imprez masowych. Jest wysoki, trudny do sforsowania i stabilny. Kierowanie ruchem przy jego użyciu jest więc bardzo komfortowe i skuteczne.

 

betafence-ogrodzenia-tymczasowe-tempofor-b

 

Model B z kolei jest całkowicie nieprzezierny, co przyda się, gdy organizator wydarzenia chce oddzielić jakąś strefę także od wzroku uczestników.

Niezwykle przydatne są także przenośne kołowroty Tempofor. Można je ustawić w dowolnym punkcie ogrodzenia i za ich pomocą kontrolować liczbę wpuszczanych widzów, jak również ułatwić pracę służbom ochronnym, które sprawdzają bilety, a także zawartość plecaków i toreb.

 

betafence-kolowroty-tempofor

 

Co ważne, po zakończonym wydarzeniu wszystkie te produkty można bardzo szybko złożyć i przewieźć w dowolne miejsce.

 

Panele i kołowroty Tempofor to więc świetne rozwiązanie dla organizatorów imprez masowych. Pozwalają na łatwe kierowanie ruchem (w tym także ewakuacją!), a także zapewniają komfort i bezpieczeństwo oglądania całego spotkania, zarówno dla widzów jak i głównych aktorów.