Betonowa ściana – co zrobić, żeby nie wyrosła między sąsiadami?

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, słupki ogrodzeniowe

 

Sąsiedzi bywają kłopotliwi nie tylko w bloku. Choć mieszkając w domu jednorodzinnym masz ich zdecydowanie mniej, ich obecność może być jeszcze bardziej kłopotliwa niż w czteropiętrowcu. Bo sąsiad sąsiadowi nie zajrzy do mieszkania z taką łatwością jak sąsiad sąsiadowi na posesję.

Nawet najlepszy pod słońcem sąsiad może stać się prawdziwym utrapieniem, jeśli z konieczności staje się niemalże członkiem Twojej rodziny. Małe ogrody nie sprzyjają prywatności, a o dużych większość z nas może jedynie pomarzyć. Jak czuć się komfortowo na swoim terenie, jeśli czuje się na sobie wzrok sąsiada? W akcie desperacji bunkrujemy się za betonowymi ścianami lub obsadzamy ogrodzenie tujami, które kradną sporo miejsca naszych małometrażowych ogrodów. Tymczasem jest alternatywa – niezwykły murek gabionowy z paneli Zenturo.

Murki gabionowe z paneli Zenturo:

  • stanowią piękne konstrukcje, które dzięki praktycznie dowolnemu wypełnieniu możesz idealnie dopasować do charakteru posesji
  • zapewniają poczucie prywatności, a jednocześnie nie przytłaczają, dzięki czemu masz spokój i poczucie komfortu
  • nigdy się nie nudzą – wypełnienie możesz od czasu do czasu zmienić na inne, gdy na przykład zmieni się Twoja koncepcja lub gdy dotychczasowy wygląd murku gabionowego po prostu Ci się znudzi
  • nie zajmują dodatkowego miejsca jak szpaler roślin (tuje i jałowce zajmują powierzchnię o średnicy
    nawet 1 m)

 

murki-gabionowe-Murki-Gabionowe-Zenturo-Betafence

Twój pomysł na murek gabionowy z paneli Zenturo

Murek gabionowy możesz postawić zarówno z paneli Zenturo, jak i Zenturo Super. Dodatkowo panele możesz wykończyć wypełnieniem z pionowo ułożonej taśmy Perfo ze stali nierdzewnej – dzięki niej murek gabionowy nabierze nowoczesnego i eleganckiego charakteru.

Murek gabionowy wypełnij dopasowanym do charakteru Twojej posesji wypełnieniem:

  • jednobarwnym szkłem lub betonem z odzysku, by podkreślić industrialny styl
  • kamieniem polnym, otoczakami, korą lub pniami drzewa, by nawiązać do natury
  • białym kamieniem, łodygami bambusa lub łupinami orzecha kokosowego, by nadać ogrodowi egzotycznego charakteru
  • innym dowolnym materiałem, który idealnie podkreśli klimat Twojej posesji

Ile kosztuje murek gabionowy?

Podstawowa konstrukcja w kolorze antracytu, o długości  4 m, złożona z 4 paneli Zenturo i trzech słupów do zabetonowania będzie kosztować około 1600 zł (cena netto, nie zawiera akcesoriów – złączek i rozpórek). Ostateczne koszty związane ze stawianiem murku gabionowego będą zależeć także od zastosowanego wypełnienia.

Podobną cenę zapłacimy za rolkę siatki zgrzewanej i szpaler tuj o wysokości 200 cm (7 szt., bez gwarancji, że wszystkie rośliny się przyjmą). Gdybyśmy chcieli obsadzić ogrodzenie jałowcami skyrocket o wysokości 180-200 cm, za same rośliny w sklepie internetowym musielibyśmy zapłacić nawet ponad 1800 zł.

 

Gdzie kupić?


Zachęcamy również do skorzystania z prostej wyszukiwarki dystrybutorów, za pomocą której odnajdziesz dystrybutora z Twojej okolicy.

 

murki-gabionowe-Murek-Gabionowy-PetraZen-Betafence