Betafence z ekologią pod rękę

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, brama skrzydłowa, brama przesuwna, murki gabionowe, przesłony ogrodzeniowe, ogrodzenia tymczasowe, gabiony, słupki ogrodzeniowe

 

Jako odpowiedzialna firma troszczymy się o Twoje bezpieczeństwo także na poziomie środowiska.

 

Działalność człowieka i postęp cywilizacyjny od lat wpływają na naszą planetę. Z jednej strony żyje nam się coraz wygodniej, ale z drugiej coraz mocniej uderzamy w środowisko. Dlatego też od wielu lat przedsiębiorstwa kładą coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój, dzięki któremu ograniczają (lub wręcz niwelują) produkcję szkodliwych dla otoczenia materiałów i coraz mocniej dbają o otaczający nas świat.

W identyczny sposób działa Betafence. Nasza troska o środowisko trwa od dawna, a w zeszłym roku podsumowaliśmy ją w broszurze dotyczącej zrównoważonego rozwoju: „Betafence: Securing What Matters. Sustainable Development”.

 

panele-ogrodzeniowe-Panele-Decofor-Betafence

 

Cztery obszary zrównoważonego rozwoju

 

Wspomniany wyżej dokument składa się z czterech części, w których opisujemy pola, na których dbamy o bezpieczeństwo naszej planety. Są to: Wyroby, Produkcja, Środowisko oraz Ludzie. Co to oznacza w praktyce? Już wyjaśniamy.

Wyroby

 

Naczelną zasadą Betafence jest tworzenie produktów najwyższej jakości, które dzięki zastosowanym technologiom (powłoki z PVC i PES), nie zawierają pierwiastków szkodliwych dla środowiska i człowieka, czyli ołowiu i kadmu. Co więcej, wieloletnia trwałość, jaką zapewniają to z jednej strony komfort dla użytkowników, ale i brak konieczności konserwacji, co jeszcze zmniejsza poziom zanieczyszczenia związany z użytkowaniem produktów.

 

Siatki-ogrodzeniowe-Siatka-Pantanet-Light-Betafence

 

Produkcja

 

Nie byłoby doskonałych produktów bez najnowocześniejszej technologii, która – co więcej – służy także środowisku. W fabrykach Betafence używamy sprzętu, który pozwala zmniejszyć zużycie wody i energii elektrycznej, obniżyć emisję gazów cieplarnianych oraz skutecznie korzystać z surowców odnawialnych.

 

Środowisko

 

Dokładnie monitorujemy każdy proces w Betafence, zarówno jeśli chodzi o produkcję, jak i dystrybucję oraz prace biurowe. Zależy nam na tym, by każdy zoptymalizować i sprawić, by był maksymalnie przyjazny dla środowiska. Przykładem są choćby własne oczyszczalnie ścieków, które budujemy przy każdej fabryce.

 

 

Ludzie

 

Nie ma zrównoważonego rozwoju bez wiedzy pracowników i ich przełożonych, dlatego dbamy o regularne szkolenia osób pracujących w Betafence. Każdy zakład posiada także dedykowanego specjalistę ds. ochrony środowiska.

Dbałość o środowisko idealnie wpisuje się w cel Betafence, jakim jest dostarczanie najlepszych systemów zabezpieczających, zarówno dla indywidualnych klientów, jak i dużych firm. Ochrona naszej planety to kolejny krok w zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu Wam, naszym Klientom.

siatki_ogrodzeniowe_Siatka_Pantanet_Essential_Betafence