ANTRASZYKOWNY DOM, czyli ogrodzenie w kolorze antracytu

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, siatka ogrodzeniowa, brama skrzydłowa, słupki ogrodzeniowe

 

Dawniej standardem było ogrodzenie zielone lub drewniane. Dzisiaj modny stał się antracyt. Panele i siatki ogrodzeniowe w tym kolorze wyglądają stylowo, uniwersalnie i nowocześnie.

Kiedyś praktycznie wszystkie ogrodzenia domów były zielone. Dlaczego?

 • po pierwsze – uważano, że główną funkcją ogrodzenia jest wyznaczanie granic posesji, a nie jej dekorowanie,
 • po drugie panowało powszechne przekonanie, że tylko zielone ogrodzenie jest ładne i naturalne – tak jak wszystkie komputery były tylko szare do momentu „przewrotu” Apple’a.

Triumf różnorodności

Czasy się jednak zmieniły. Wraz z demokracją pojawiła się różnorodność, odwaga do wprowadzania zmian oraz chęć wyróżnienia się i zademonstrowania swojej indywidualności. Domy z szarego betonu zaczęły pięknieć, pokrywać się żywymi kolorami i uzupełniać o drewno, szkło, metal i inne nowatorskie materiały budowlane.

Wypiękniały też ogrody – z przydomowych warzywniaków przekształcając się w stylowe miejsca wypoczynku, a nawet prawdziwe dzieła sztuki. I wtedy zielona pleciona siatka o romboidalnych oczkach musiała odejść do lamusa.

Ogrodzenie staje się piękne

W końcu ogrodzenie przekształciło się w pełnoprawnego uczestnika przestrzeni wokół człowieka. I też musiało stać się piękne.

Poza kształtem, zaczęło też zmieniać swoją barwę:

 • od śmiałych intensywnych kolorów, by przyciągać spojrzenia,
 • przez brązy, pozwalające uzyskać efekt synergii z drewnianą elewacją domu,
 • po świeżą zieleń w nowym wydaniu, dzięki której ogrodzenie wtapia się w zieloną architekturę ogrodu.

Antraszykowne panele

Budynki nowoczesne, o prostych symetrycznych liniach, płaskim dachu i w stonowanej kolorystyce szarości najlepiej otoczyć ogrodzeniem w kolorze ponadczasowego antracytu.

 • Elegancję frontowej części posesji idealnie podkreśli system ogrodzeniowy Bekafor Prestige, łatwo rozpoznawalny dzięki wygiętym w łuk panelom i dekoracyjnym zakończeniu w kształcie rombów.
 • Zwolennicy klasycznych kształtów z pewnością docenią antracytowe panele Bekafor Classic – oczka panelu tworzą regularne prostokąty, a co kilkanaście centymetrów wzmacniany jest on przegięciami 3D z podwójnym drutem poziomym.

Oba systemy – zarówno Bekafor Prestige, jak i Bekafor Classic – montowane są na słupach Bekaclip z obejmami Bekafor – także w barwach antracytu.

Siatka w eleganckim antracycie

By obniżyć koszty, ale nie rezygnować z ekskluzywnego wyglądu, do ogrodzenia reszty posesji możemy użyć siatki zgrzewanej Pantanet Family. Dla wszystkich, w których tkwi żyłka wyróżnienia się, siatka Pantanet Family dostępna jest także w kolorze antracytu.

 • Wykonana z dość grubych drutów (2,5 mm) i tworząca prostokątne oczka o wymiarze 100 x 50 mm, skutecznie ochroni ogród i tył domu.
 • Może być zamontowana na antracytowych słupach Bekaclip przy użyciu stalowych klipsów.

Antracyt na powitanie gości

Nasi goście będą pod wrażeniem, gdy eleganckie antracytowe ogrodzenie uzupełnione będzie dopasowaną do niego kolorystycznie furtką i bramą wjazdową. Efekt synergii uzyskamy wybierając antracytowe bramy z linii Bekafor lub Egidia firmy Betafence:

 • do wejścia na posesję zapraszać może furtka Bekafor Classic, Bekafor Prestige lub Egidia o wypełnieniu palisadowym (wszystkie wyposażone są w niezawodny zamek, klamkę oraz regulowane zawiasy),
 • goście zmotoryzowani mogą wjechać na przydomowy parking przez bramę dwuskrzydłową (Bekafor Classic, Egidia) lub przesuwną (Egidia) – najlepiej w wersji automatycznej.

Wybierając ogrodzenie postawmy na antracytową elegancję – cieszmy się harmonijnym pięknem całej posiadłości i jakże indywidualnym jej charakterem.