Alternatywa dla ogrodzeń kutych – panele ogrodzeniowe Zenturo, CreaZen, Horizen, Decofor

Wykorzystane elementy: panele ogrodzeniowe, brama skrzydłowa, brama przesuwna

 

Ogrodzenia kute mają swój nieodparty urok. Dodają majestatu klasycznym rezydencjom. Niestety przy małych posesjach sprawiają przytłaczające wrażenie. Na szczęście masz alternatywę.

Zwieńczeniem małych posesji utrzymanych w klasycznym stylu powinno być ogrodzenie dekoracyjne, lecz pozbawione ciężkości ogrodzeń kutych. Świetną alternatywą dla masywnych kutych przęseł jest system Dekofor, który dizajnem nawiązuje do klasyki, a jednocześnie ma lekką nowoczesną konstrukcję, więc świetnie się prezentuje nawet na małej przestrzeni.

Twoje ogrodzenie z paneli Dekofor może być wygięte w łuki (typ Arco) lub tworzyć linię prostą (typ Recto). W obu przypadkach możesz zamontować je na podmurówce i murowanych słupkach (lub tylko na podmurówce lub tylko na murowanych słupkach, a także na dedykowanych systemowi słupach metalowych).

 

Piękne z natury

Ciekawą alternatywą dla ogrodzenia kutego będzie także oryginalna palisada CreaZen zainspirowana naturalnymi elementami krajobrazu. To system stanowiący klasykę podaną w nowoczesnej formie – profile tworzące palisadę ułożone są nieregularnie i od czasu do czasu krzyżują się ze sobą, przywodząc na myśl gałęzie krzewów. Proste, nawiązujące do natury ogrodzenie idealnie komponuje się zarówno z klasyczną, jak i nowoczesną architekturą.

Wykreuj piękno

Podoba Ci się bogata oferta wzornictwa ogrodzeń kutych? Sam możesz wykreować znacznie więcej. Stwórz ogrodzenie swojej posesji wykorzystując uniwersalne narzędzie, jakim jest system Zenturo. Kiedy zobaczysz, jak wiele daje możliwości, z pewnością nie skończysz tylko na ogrodzeniu. Zenturo możesz bowiem wykorzystać także do stworzenia elementów architektury ogrodowej – na przykład jako podporę dla roślin pnących czy też do budowy dekoracyjnego murku gabionowego.

Swój niezwykle dekoracyjny dizajn panele Zenturo zawdzięczają połączeniu kilku rozmiarów oczek siatki i podwójnych zgrzewanych naprzemiennie drutów poziomych. Nowoczesny charakter podkreśla dodatkowo modny kolor – metalizowany antracyt. Ogrodzenie z paneli Zenturo jest przezierne, ale dla uzyskania większej prywatności możesz je wypełnić pikselami z tworzywa sztucznego lub taśmą Flexo. Piksele i taśmę możesz wykorzystać także do stworzenia oryginalnego wzoru na ogrodzeniu, nadając mu jeszcze bardziej dekoracyjny charakter.

 

Ogrodzenie horyzontalne

Ogrodzenia kute wypierane są z rynku przez nowe rozwiązania, które są odpowiedzią na zmieniającą się rzeczywistość (gęsta zabudowa domów jednorodzinnych czy też w zabudowie szeregowej), jak i nowe trendy ogrodzeniowe. Idealnie wpisuje się w nie system paneli horyzontalnych Horizen. Rozmieszczenie szczebli w poziomie pozwala zachować komfort prywatności, a jednocześnie pomimo pewnego stopnia nieprzezierności ogrodzenie charakteryzuje się smukłością. Wszystkie jego elementy, od przęseł, poprzez słupy, po furtki i bramy, zostały zaprojektowane tak, by tworzyły jedną spójną linię. Dzięki temu Horizen wprowadza spokój już na progu Twojej posesji. Także pod względem bezpieczeństwa, bo dzięki swojej konstrukcji system uniemożliwia wspinanie się po ogrodzeniu.

 

Systemy Betefence charakteryzują się atrakcyjnym dizajnem, ale stanowią też świetną alternatywę dla ogrodzeń kutych ze względu na zastosowanie najnowszych technologii powlekania gwarantujących wieloletni komfort użytkowania ogrodzeń bez konieczności regularnej i kosztownej konserwacji. Docenisz to już po pierwszym sezonie.