Zielone ogrodzenie Parku Serenella
dodano 06/11/2013

Zielone ogrodzenie Parku Serenella
Bezpieczeństwo dzieci i dorosłych w Parku Serenella we włoskim San Guliano Milanese zapewniają panele ogrodzeniowe Nylofor 2D Super firmy Betafence.
/site_media/uploads/Aktualnosci_nylofor_2ds_park_serenella_wlochy/betafence_panele_nylofor_2ds_park_serenella_04.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_nylofor_2ds_park_serenella_wlochy/betafence_panele_nylofor_2ds_park_serenella_01.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_nylofor_2ds_park_serenella_wlochy/betafence_panele_nylofor_2ds_park_serenella_07.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_nylofor_2ds_park_serenella_wlochy/betafence_panele_nylofor_2ds_park_serenella_06.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_nylofor_2ds_park_serenella_wlochy/betafence_panele_nylofor_2ds_park_serenella_03.jpg

Bezpieczny wypoczynek na zielonej trawce

Tereny zielone są dziś szczególnie ważne ze względu na niesamowicie szybkie tempo życia na obszarach zurbanizowanych. Kontakt z naturą daje poczucie odprężenia – zarówno psychicznego, jak i fizycznego. To również idealne miejsce na spacery i rozrywki na świeżym powietrzu dla najmłodszych. Aby jednak odpoczynek w parku był możliwy, należy odpowiednio zabezpieczyć teren przed atakami wandali, zwłaszcza w godzinach nocnych.

 

Panele ogrodzeniowe w stylu ninja

Do ochrony Parku Serenella wykorzystano zielone panele ogrodzeniowe Nylofor 2D Super firmy Betafence, które idealnie wtapiają się w tło, nie zaburzając pięknych widoków.

Ogrodzenie jest długie na 625 m i wysokie na 2 m, dzięki czemu poważnie utrudnia próby wtargnięcia na teren miejskiej zieleni. Uzupełniają je zamykane na klucz bramy jedno- i dwuskrzydłowe w jaskrawych, ciepłych kolorach.

 

Konstrukcja ogrodzenia

Powodem, dla którego wybrano panele Nylofor 2D Super, jest ich budowa. Przęsła składają się ze zgrzewanych grubych drutów, a podwójne poziome pręty nadają im sztywności. Wąskie oczka paneli utrudniają wspinaczkę po ogrodzeniu. Jednocześnie ogrodzenie jest przezierne i umożliwia skuteczny monitoring. Panele zostały zamocowane za pomocą złączek z tworzywa sztucznego na stalowych słupach kwadratowych, zabetonowanych w podłożu.

Bramy ogrodzeniowe wykonano ze sztywnej ramy, również wypełnionej panelem Nylofor 2DS. W ten sposób całe ogrodzenie ma spójny wygląd.

Pomarańczowa furtka Nylofor


Niebezpieczne torowisko

Tereny zielone parku zapewniają rekreację dla dorosłych (alejki spacerowe), jak i dla dzieci (place zabaw i boisko). Niestety nieopodal parku, a w niektórych jego miejscach w bezpośredniej odległości, znajdują się tory kolejowe. Dlatego skuteczne zabezpieczenie terenu było tu tak istotne. 2-metrowe panele uchronią dzieci przed groźnymi wypadkami.

Powiązane produkty: