Zabezpieczyliśmy posterunek karabinierów z Como
dodano 22/04/2013

Zabezpieczyliśmy posterunek karabinierów z Como
Mafia stanowi teraz mniejsze zagrożenie dla komendy policji z prowincji Como (Lombardia), odkąd ogrodzono ją systemem panelowym wysokiego zabezpieczenia firmy Betafence.
/site_media/uploads/Aktualnosci_carabinieri_nylofor_2d_super/betafence_panele_nylofor_2ds_003_1.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_carabinieri_nylofor_2d_super/betafence_panele_nylofor_2ds_010_1.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_carabinieri_nylofor_2d_super/betafence_panele_nylofor_2ds_005_1.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_carabinieri_nylofor_2d_super/betafence_panele_nylofor_2ds_carabinieri.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_carabinieri_nylofor_2d_super/betafence_panele_nylofor_2ds_010.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_carabinieri_nylofor_2d_super/betafence_panele_nylofor_2ds_003.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_carabinieri_nylofor_2d_super/betafence_panele_nylofor_2ds_005.jpg

Sposób na mafię w Como

Sławne na cały świat powiązania włoskiej mafii z politykami stanowią poważne zagrożenie dla karabinierów w tym kraju. Carabinieri strzegący porządku publicznego są nieustannie narażeni na niebezpieczeństwo. Jednym z priorytetów jest obecnie zapewnienie im ochrony podczas wykonywania służby. Dlatego komendę policji w Como na północy Włoch ogrodzono profesjonalnym systemem panelowym Securifor firmy Betafence, specjalizującej się w tego typu rozwiązaniach.


Skuteczne i przezierne panele

Panele ogrodzeniowe Securifor są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie przezierne, dzięki czemu stanowią znakomite zabezpieczenie terenu i umożliwiają skuteczny monitoring telewizyjny. Aby przeciąć grube druty panelu (4 i 6 mm) potrzeba nawet 40 razy więcej czasu niż w przypadku innych ogrodzeń. Wzór w postaci cienkich, prostokątnych oczek nie pozwala nie wsunięcie stopy, a tym bardziej palców, przez co wspinaczka po ogrodzeniu jest niemożliwa.

Na obrzeżach miasteczka Lurate Caccivio znajduje się budynek kampusu karabinierów, którego ogrodzenie nie spełniało już norm bezpieczeństwa. W celu dostarczenia najlepszego rozwiązania zwrócono się do firmy Betafence.

 

Ogrodzenie high security

Posterunek został ogrodzony systemem panelowym Securifor 2D, który składa się z podwójnych drutów poziomych i ma wysokość 2,4 m. Panele zamontowano na stalowych słupach Bekafix z użyciem złączek przykręcanych śrubą. Każdy z nich zabetonowano w podłożu. Dodatkowe listewki stalowe umieszczono w podmurówce i ich górną część wpleciono w oczka paneli, tworząc w dolnej części ogrodzenia barierę, uniemożliwiającą odgięcie paneli i przedostanie się przez nie dołem. Wstęp na teren posterunku carabinieri jest zabezpieczony furtką z domofonem i automatyczną bramą przesuwną, których ramy zostały wypełnione panelem Securifor. Ogrodzenie zabezpieczono antykorozyjnie szarą farbą proszkową.

 

Waleczne oddziały włoskich karabinierów

Korpus Karabinierów (Arma dei Carabinieri) został powołany przez króla Sardyni, Wiktora Emanuela I w 1814 roku. Zadaniem zbrojnych było egzekwowanie prawa na terenie Piemontu. Obecnie jest to żandarmeria, działająca w całych Włoszech, pełniąca obowiązki podobne do polskiej policji. Korpusy carabinieri biorą też udział w międzynarodowych misjach pokojowych. Jednymi z nich były te prowadzone w Kosowie, Iraku i Afganistanie. W 2003 roku podczas samobójczego ataku w bazie w Nasirijja (blisko Basry) w Afganistanie zginęło 12 carabinieri.

Powiązane produkty: