Zabezpieczamy rozdzielnię mocy w Kuwejcie
dodano 03/07/2013

Zabezpieczamy rozdzielnię mocy w Kuwejcie
Kuwejcki Koncern Naftowy wybrał ogrodzenia Securifor firmy Betafence do zabezpieczenia infrastruktury wydobywczej w Al-Ahmadi. Jako pierwsza została zabezpieczona rozdzielnia mocy.
/site_media/uploads/realizacje_securifor_2d_kuwejt/kuwejt_securifor_2d_(6).jpg /site_media/uploads/realizacje_securifor_2d_kuwejt/kuwejt_securifor_2d_(9).jpg /site_media/uploads/realizacje_securifor_2d_kuwejt/kuwejt_securifor_2d_(4).jpg /site_media/uploads/realizacje_securifor_2d_kuwejt/kuwejt_securifor_2d_img_3856.jpg /site_media/uploads/realizacje_securifor_2d_kuwejt/al-ahmadi.jpg /site_media/uploads/realizacje_securifor_2d_kuwejt/kuwejt_securifor_2d_img_3854.jpg /site_media/uploads/realizacje_securifor_2d_kuwejt/kuwejt_securifor_2d_(3).jpg /site_media/uploads/realizacje_securifor_2d_kuwejt/kuwejt_securifor_2d_(1).jpg /site_media/uploads/realizacje_securifor_2d_kuwejt/kuwait_al-ahmadi_terminal.jpg /site_media/uploads/realizacje_securifor_2d_kuwejt/kuwejt_securifor_2d_(7).jpg /site_media/uploads/realizacje_securifor_2d_kuwejt/kuwejt_securifor_2d_(5).jpg /site_media/uploads/realizacje_securifor_2d_kuwejt/kuwejt_securifor_2d_(8).jpg

Zabezpieczenie obiektu wysokiego ryzyka

Zabezpieczenie obiektów energetycznych ma wysoki priorytet, ponieważ wejście na teren zakładu osób niepożądanych może zakończyć się tragicznie. Dodatkowo należy pamiętać o ochronie skierowanej przeciw potencjalnym atakom terrorystycznym.

W jaki sposób intruzi mogą dostać się na chroniony teren? Sposobów jest wiele. Istnieje zagrożenie podkopania pod ogrodzeniem, przejścia przez ogrodzenie w wyniku przecięcia drutów lub przeskoczenia górą. Dlatego dobre ogrodzenie powinno uniemożliwiać wszystkie trzy drogi, a jednocześnie dając warunki do skutecznego monitoringu. Takim właśnie systemem są panele ogrodzeniowe Securifor firmy Betafence.

Aby jak najlepiej zabezpieczyć teren infrastruktury w Kuwejcie wykorzystano zintegrowany system ochrony zewnętrznej, w którego skład weszły betonowe fundamenty, sztywne panele Securifor 2D zamontowane na wzmocnionych słupach oraz drut kolczasty.

 

Ogrodzenie w Kuwejcie

Jako pierwszą ogrodzono podstację rozdzielni mocy w miejscowości Al-Ahmadi. Do betonowych cokołów przykręcono słupy Bekasecure w kształcie litery Omega, umożliwiające poprowadzenie instalacji służących detekcji i monitoringowi. Zamocowane na nich panele Securifor 2D mają 3 metry wysokości. Słupy posiadają w górnej części dwa zagięte ramiona, na których zamontowane zostały zwoje drutu żyletkowego Concertina. Dostęp na teren obiektu jest możliwy jedynie przez dwuskrzydłową bramę wjazdową Robusta – szeroką na 6 i wysoką na 2 metry.

 

Największy port naftowy świata

Miasto Al-Ahmadi jest położone w południowo-wschodnim Kuwejcie. Założono je w 1946 roku na terenach roponośnych w związku z rozpoczęciem wydobycia ropy naftowej na dużą skalę. To również miejsce, gdzie swoją siedzibę ma Kuwejcki Koncern Naftowy.

Rurociągi naftowe łączą Al-Ahmadi z ośrodkiem eksploatacji ropy naftowej Burkan oraz z Mina Al-Ahmadi, będącym największym portem naftowym na świecie (76 mln ton przeładunków).

Podczas wojny w Zatoce Perskiej w 1991 roku roponośne tereny wokół Al-Ahmadi zostały podpalone przez wojska irackie. Spowodowało to ogromne szkody, zarówno gospodarcze, jak i środowiskowe.

Znizczenia w Kuwejcie
zniszczenia w Kuwejcie po ataku w 1991 r.
Powiązane produkty: