Ukszałtuj swój świat z gabionów Betafence
dodano 15/11/2011

Ukszałtuj swój świat z gabionów Betafence
Przyciągające wzrok ściany gabionowe czy kamienne donice wypełnią Twoją posiadłość powiewem fantazji.
/site_media/uploads/Gabiony/gabion-referenciak-kerites-kiulo.jpg /site_media/uploads/Gabiony/gabion-referenciak-fa-kerites.jpg /site_media/uploads/Gabiony/gabion-referenciak-tegla.jpg

Kilka lat temu te stalowe kosze wypełnione kamieniami były zaledwie egzotyczną i drogą nowinką. Bogaci ludzie instalowali je sobie w swoich ekskluzywnych ogrodach, a my jedynie mogliśmy je podziwiać i zazdrościć. Obecnie jednak gabiony stały się nie tylko bardziej popularne, ale również osiągalne dla wielu z nas. Posiadacze domów jednorodzinnych projektują je, by zapewnić sobie więcej prywatności od strony sąsiadów lub od frontu. Używają wypełnień, które mogą zakupić lub takich, które są dostępne na miejscu budowy.

Właściciel jednego z domów na obrzeżach Budapesztu wkomponował gabiony w swoje drewniane ogrodzenie. Białe skalne fragmenty przywiózł z pobliskiego kamieniołomu i zbudował gabionową ścianę o wysokości 2 metrów i długości 3 metrów. Łącznie z białymi kamyczkami usypanymi wokół ścieżek, wykreował miejsce emanujące rustykalną elegancją.

W innym mieście oddalonym o 30 km od Budapesztu właściciel posiadłości poszukiwał ogrodzenia o wysokości 2 metrów, które komponowałoby się z właśnie odnowionym domem, pokrytym dekoracyjną cegłą. 30-metrowej długości ogrodzenie, które wybudował jako ścianę gabionową, wypełnił więc cegłą o takim samym wyglądzie.

Gabiony mogą być również wykorzystywane jako elementy małej architektury w ogrodach. Aby pokazać takie zastosowanie produktu, centrum ogrodnicze koło Budapesztu zbudowało gabionową donicę wypełniona kamieniami, a następnie obsadziło ją roślinami. Dzięki temu osoby odwiedzające centrum mogą teraz na własne oczy podziwiać piękno gabionowych konstrukcji.

Więcej o gabionach i realizacjach z tego produktu na: www.betafence-gabiony.pl.

Powiązane produkty: