System Publifor ochrania największy włoski dworzec kolejowy
dodano 31/05/2016

System Publifor ochrania największy włoski dworzec kolejowy
Najwyższy poziom bezpieczeństwa położonemu w Rzymie dworcowi zapewnia nasz system ogrodzeniowy Publifor.
/site_media/uploads/Aktualnosc_system_Publifor_ochrania_wloski_dworzec_kolejowy/betafence-system-publifor-img_3070@gruppocreativo.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_system_Publifor_ochrania_wloski_dworzec_kolejowy/betafence-system-publifor-img_3036@gruppocreativo.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_system_Publifor_ochrania_wloski_dworzec_kolejowy/betafence-system-publifor-img_3005@gruppocreativo.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_system_Publifor_ochrania_wloski_dworzec_kolejowy/betafence-system-publifor-img_3299@gruppocreativo.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_system_Publifor_ochrania_wloski_dworzec_kolejowy/betafence-system-publifor-img_2926@gruppocreativo.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_system_Publifor_ochrania_wloski_dworzec_kolejowy/betafence-system-publifor-img_3087@gruppocreativo.jpg

Roma Termini to nie tylko największy, ale i najważniejszy dworzec kolejowy na Półwyspie Apenińskim. Rzymski obiekt dziennie obsługuje ponad pół miliona pasażerów, przyjeżdżających ze wszystkich stron Włoch.

 

Najwyższe standardy bezpieczeństwa na Rok Jubileuszowy

Władze dworca zdecydowały się na modernizację systemu bram wejściowych prowadzących na perony, by jeszcze zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów, zapewniając standardy obowiązujące na największych włoskich lotniskach. Podniesienie poziomu ochrony było szczególnie istotne ze względu na przewidywany napływ pielgrzymów podczas Roku Jubileuszowego i ryzyko zamachów terrorystycznych.

Dodatkowo system Publifor ułatwia kontrolę pasażerów, zapobiegając uchylaniu się od płacenia za bilet, jak również uniemożliwia przedostanie się na teren strefy dostępu do wagonów niepowołanym osobom, np. nielegalnym handlarzom.

 

Zalety systemu Publifor

Realizację zadania powierzono Betafence. Postanowiliśmy użyć wytrzymałych modułów Publifor. Każdy z nich składa się wypełnionej betonem podstawy, wykonanej z ocynkowanego metalu z powłoką poliestrową oraz panelu na niej osadzonego (Nylofor 2D, 2D Super, Securifor lub innego).

Specjalnie na potrzeby projektu kolei państwowych Ferrovie Dello Stato Italiane opracowaliśmy zmodyfikowaną wersję Publifora. Panel stalowy został zastąpiony panelem z poliwęglanu. Materiał ten jest odporny na wstrząsy oraz zapewnia maksymalną widoczność, co z kolei przekłada się na skuteczną kontrolę chronionego obiektu przez siły porządkowe.

Ważną zaletą systemu Publifor jest także szybki montaż ogrodzenia, który można przeprowadzić za pomocą wózka widłowego.

Powiązane produkty: