Starożytna Tarragona z nowoczesnym więzieniem
dodano 15/11/2012

Starożytna Tarragona z nowoczesnym więzieniem
Kompleks więzienny w Tarragonie kosztował 100 mln euro. To budowla wielkich liczb. 65 tys. m2 powierzchni. 750 więźniów. 1,5 km ogrodzenia panelowego typu high security, uzupełnionego o 2,5 km zwojów drutu żyletkowego firmy Betafence.
/site_media/uploads/Aktualnosci_Tarragona/siatka_resitor_t_sam_0203.jpg_tarragona_betafence.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Tarragona/tarragona.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Tarragona/brama_przesuwna_robusta_betafence_sam_0202.jpg.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Tarragona/panele_nylofor_2d_super_sam_0214.jpg_tarragona_betafence.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Tarragona/prison_fro__bird's_view_tarragona_betafence.jpg

Tarragońskie więzienie

Tarragona położona jest w Katalonii we wschodniej Hiszpanii. Słynie z zabytków z czasów rzymskich, wpisanych w 2000 r. na listę UNESCO. W XIX wieku główne więzienie miasta znajdowało się w jego centrum, w pałacu Augusta. Nowe zostało wzniesione w latach 60-tych ubiegłego wieku na obrzeżach miasta, jednak pod koniec 2009 roku – ze względu na jego przeludnienie – pojawiła się potrzeba rozbudowy. W efekcie powstał nowoczesny kompleks.

 

Struktura więzienia

Obiekt obejmuje obszar 65 000 m2 zabudowanej powierzchni i przebywa w nim łącznie 750 więźniów: 650 mężczyzn, 50 kobiet i 50 osób młodocianych. Znajdują się tu dwa oddziały wewnętrzne (o zaostrzonym rygorze i półotwarte), oddział szpitalny, pralnia i kuchnia. Na potrzeby więźniów otwarto centrum sportowe i kulturalne oraz małe warsztaty do nauki rzemiosła.

 

1,5 km ogrodzenia high security

Obiekt otoczony jest przez ogrodzenie panelowe o wysokim stopniu zabezpieczenia typu Nylofor 2D Super. Panele mają łącznie wysokość 3 metrów. Złożone są z zamocowanych jeden na drugim paneli 2- i 1-metrowych. Zainstalowano je na słupach profilowanych Bekafix Super. Ogrodzenie ma kolor zielony RAL 6005 i długość prawie 1,5 km.

Część ogrodzenia (250 mb) wykonano z siatki plecionej o oczku romboidalnym i wysokości 2 m, powleczonej na kolor zielony. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi niemal 2,5 km zwojów drutu żyletkowego. Dostępu na teren więzienia chronią bramy skrzydłowe i przesuwne automatyczne z wypełnieniem panelem Nylofor 2D Super.

Budowa całego kompleksu więziennego kosztowała 100 mln euro i została wykonana przez firmę COSMA EMTE.

Powiązane produkty: