Stadion piłkarski w centrum Alessandrii
dodano 06/11/2014

Stadion piłkarski w centrum Alessandrii
Mecze piłki nożnej rozgrywane podczas weekendu odbywają się na włoskim stadionie, mieszczącym się w centrum placu Spalto Rovereto. Aby zapewnić ochronę kibicom oraz mieszkańcom organizatorzy postanowili zabezpieczyć obiekt sportowy dwoma systemami ogrodzeniowymi firmy Betafence. Panele Nylofor 2D Super oraz Publifor uzupełniają się nawzajem, tworząc razem solidną ochronę.
/site_media/uploads/Aktualnosc_stadion_pilkarski_centrum_Alessandrii_Nylofor_2ds/betafence_stadion_alessandria_20140910_182820.ashx.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_stadion_pilkarski_centrum_Alessandrii_Nylofor_2ds/betafence_stadion_alessandria_20140910_182853.ashx.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_stadion_pilkarski_centrum_Alessandrii_Nylofor_2ds/betafence_stadion_alessandria_stadio_alessandria.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_stadion_pilkarski_centrum_Alessandrii_Nylofor_2ds/betafence_stadion_alessandria_20140910_182528.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_stadion_pilkarski_centrum_Alessandrii_Nylofor_2ds/betafence_stadion_alessandria_20140910_182606.ashx.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_stadion_pilkarski_centrum_Alessandrii_Nylofor_2ds/betafence_stadion_alessandria_stadio_alessandria_2.jpg

Stadion na Spalto Rovereto

Klub US Alessandria Calcio rozgrywa swoje cotygodniowe mecze na włoskim stadionie w Alessandrii. Obiekt sportowy wzniesiony został na placu Spalto Rovereto pomiędzy budynkami. Każdego dnia ulice miasta wypełnione są mieszkańcami i autami, co stawia realizatorów meczu przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom, jak i postronnym obserwatorom. Organizatorzy zdecydowali się na zastosowanie dwóch różnych systemów ogrodzeniowych, dzięki czemu zabezpieczenie stadionu uzupełnione o 4 bramy dwuskrzydłowe w kolorze żółtym łącznie liczy 43 metry długości.

 

Stadion w Alessandrii

 

Nylofor vs Publifor

Panele Nylofor 2D Super mierzące 243 cm zainstalowane na prostokątnych słupach umieszczono na stałe w pasie zieleni. Sztywność paneli zapewniają dodatkowo górne i dolne poręcze, które przytwierdzone są do nich złączkami.

 

W czasie planowanych rozgrywek meczowych przed stadionem konstruuje się tzw. obszar wstępnego filtrowania, polegający w głównej mierze na większej kontroli kibiców z przeciwnych drużyn piłkarskich. Efekt taki uzyskano dzięki przenośnemu systemowi Publifor. Składa się on z metalowych podstaw wypełnionych betonem, na których umiejscowione są w ramach panele Nylofor 2D Super. Atutem takiego rozwiązania jest możliwość jego przemieszczania przy użyciu wózka widłowego oraz demontażu po zakończonym meczu.

 

Panele Publifor


Atest CONI dla ogrodzeń Betafence

Panele Publifor uzyskały patent zgodny z normami UNI 10121 i EN 13200/3. Rygorystyczne dyrektywy Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) zostały spełnione przez system ogrodzeniowy Betafence. Dlatego rozwiązanie może być z powodzeniem stosowanego do zabezpieczania włoskich obiektów sportowych. Systemy Publifor zainstalowano na największych stadionach, gdzie rozgrywane są zawody ligi A, B i niższych.

Powiązane produkty: