Stadion Juventusu ogrodzony na biało i na szaro
dodano 08/04/2013

Stadion Juventusu ogrodzony na biało i na szaro
1000 m paneli ogrodzeniowych Nylofor 2D Super otacza teren stadionu klubu Juventus Turyn, a także przylegające do niego centrum handlowe, muzeum i parking.
/site_media/uploads/Aktualnosci_Stadion_Juventus_Nylofor_2D_Super/betafence_juventus_ogrodzenie_nylofor_2d_super_p8300323.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Stadion_Juventus_Nylofor_2D_Super/betafence_juventus_ogrodzenie_nylofor_2d_super_p9220507.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Stadion_Juventus_Nylofor_2D_Super/betafence_juventus_ogrodzenie_nylofor_2d_super_p9220463.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Stadion_Juventus_Nylofor_2D_Super/betafence_juventus_ogrodzenie_nylofor_2d_super_p9220523.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Stadion_Juventus_Nylofor_2D_Super/betafence_juventus_ogrodzenie_nylofor_2d_super_p9220440.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Stadion_Juventus_Nylofor_2D_Super/betafence_juventus_ogrodzenie_nylofor_2d_super_p8030065.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Stadion_Juventus_Nylofor_2D_Super/betafence_juventus_ogrodzenie_nylofor_2d_super_p9220516.jpg

Szaro-biały stadion

Stadion drużyny Juventus Turyn już z daleka prezentuje klubowe barwy. Szaro-biała konstrukcja w kształcie prostokąta o zaokrąglonych rogach została rozciągnięta między dwa maszty z odciągami. Jej ściany wyłożono płytami z aluminium, dającymi różne efekty chromatyczne. Dach składa się z dwóch typów membran – przezroczystej oraz matowej. Zaprojektowano go w taki sposób, by niezależnie od ilości dostępnego światła dawał jak najlepszą widoczność płyty boiska, a także optymalną dawkę promieniowania słonecznego koniecznego do wzrostu murawy.Energooszczędnie i bezpiecznie

Dziś ekologia ma znaczenie także na obiektach piłkarskich, które oświetlane są przez wiele godzin każdego dnia. Z tego powodu obiekt w Turynie przystosowano do minimalnego zużycia energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł kopalnych.

Kwestię bezpieczeństwa osób przebywających na terenie stadionu rozwiązano poprzez postawienie 16 pomostów, w których schody zastąpiono podjazdami. W ten sposób ewakuacja kibiców z obiektu zajmuje zaledwie 4 minuty. Z kolei wtargnięie osób niepożądanych na teren stadionu uniemożliwia specjalne ogrodzenie firmy Betafence.


Kilometr paneli

Stadion był budowany w latach 2009-2011. Ogrodzenie wokół niego postawiono w 12 tygodni. Na 1 km długości ciągnie się konstrukcja, postawiona na słupach wysokich na ponad 3 m. Słupy są osadzone w betonowych stopach, a te z kolei przykręcono do podłoża śrubami. Panele ogrodzeniowe Nylofor 2D Super zbudowane są z podwójnych, sztywnych drutów poziomych, które do wysokości 1,8 m są płaskie, w górnej części wygięte pod kątem 45 stopni na zewnątrz – dzięki temu rozwiązaniu wspięcie się na ogrodzenie graniczy z cudem.

 

Ogrodzenie

System ogrodzeniowy składa się z paneli, słupów i złączek z tworzywa sztucznego i ma biały kolor. Uzupełnia go komplet 115 specjalnych bramek, które dopełniają klubowych barw, ponieważ pomalowano je na szaro (RAL 7046). Firma Betafence dostarczyła również 205 modułów przenośnych Publifor, składających się z betonowej, szarej podstawy, na których postawiono panele przesłonięte arkuszami z białej, nieprzeziernej blachy. Zbudowana w ten sposób konstrukcja ogrodzenia ochrania nie tylko stadion, ale również przynależące do obiektu centrum handlowe, muzeum i parking.


Infrastruktura handlowo-rozrywkowa

Za projekt stadionu odpowiadają sławy architektury - Hernando Suareza (Studio Shesa) i Gino Zavanella (Studio Gau), których wspomagali Fabrizio Giugiaro oraz Paolo Pininfarina, twórcy o sprawdzonej renomie w świecie stylizacji i wzornictwa przemysłowego. To dzięki nim teren został świetnie przemyślany. Można tu owocnie spędzić czas nie tylko podczas piłkarskich rozgrywek, ale również w dowolnym innym czasie, ponieważ na 34 tys. m2 znajduje się tu prawdziwa oaza handlowo-usługowa.

Na obiekcie odbędzie się również mecz finałowy Ligii Europy w sezonie 2013/2014.

Powiązane produkty: