Soundblock - Milczący Gabion
dodano 18/03/2011

Soundblock - Milczący Gabion
Innowacyjne rozwiązanie eliminuje dokuczliwy hałas wzdłuż autostrad.

Soundblock to unikalny opatentowany przez Betafence system wygłuszających gabionów, zaprojektowany głównie dla dużych projektów infrastrukturalnych, w szczególności do postawienia wzdłuż autostrad i dróg szybkiego ruchu. Poza swoją główną zaletą (absorbcja hałasu), produkt ten jest również bardzo trwały, wytrzymały i wszechstronny. Dzięki wypełnieniu kamieniami oraz dzięki możliwości zasadzenia roślin, wkomponowuje się idealnie w otoczenie.

System Soundblock jest dostarczany na miejsce budowy wstępnie założony, co ułatwia i przyspiesza montaż. Możliwe jest wykonanie konstrukcji o długości od 2 do 10 metrów i wysokości do 6 m (przy użyciu dźwigu). System składa się z sekcji wewnętrznej, którą wypełnia się materiałem zgranulowanym (piasek, gruz, skruszone cegły) oraz sekcji zewnętrznych wypełnianych różnorodnym materiałem (głównie kamieniami). Soundblock tworzą panele z drutów zgrzewanych, połączone spiralami i pokryte powłoką Zincalu® Ultra, zapewniającą długotrwałe użytkowanie.


Etapy instalacji:

1. Dostawa na miejsce budowy

Soundblock dostarczny jest na budowę wstępnie złożony, dzięki czemu montaż odbywa się bardzo szybko.

 

2. Rozłożenie

Ściany koszy należy podnieść do góry i postawić w odpowiedniej pozycji (tak, by powstały przestrzenie do wypełnienia materiałem).

 

3. Sekcja wewnętrzna Soundblock

Sekcja wewnętrzna powinna zostać wyposażona w worki fitrujące, które następnie wypełnia się zgranulowanym materiałem (co daje główny efekt wygłuszający).

 

4. Sekcje zewnętrzne Soundblock

Sekcje zewnętrzne należy wypełnić dowolnym rodzajem materiału (kamienie, szkło, pnie drzew). Na koszach można również zasadzić rośliny, by obrastały zewnętrzne ściany.

Wybór rodzaju materiału determinuje poziom wygłuszenia hałasu.

 


Więcej informacji o rozwiązaniach Soundblock, w broszurze (dokument w języku angielskim).

Powiązane produkty: