Securifor 2D zabezpiecza rafinerię w Bahrainie
dodano 30/11/2010

Securifor 2D zabezpiecza rafinerię w Bahrainie
2,5-metrowe panele wysokiego zabezpieczenia ciągną się na długości 13,5 km.
/site_media/uploads/Securifor_2D/dsc00060.jpg /site_media/uploads/Securifor_2D/114490s_1beka.jpg /site_media/uploads/Securifor_2D/dscn0766af.jpg

Rafinerie (podobnie jak elektrownie, laboratoria, centra informatyczne czy więzienia) to obiekty podwyższonego ryzyka, w których każde wkroczenie osób nieupoważnionych może zagrozić bezpieczeństwu wielu ludzi. Dlatego ochrona takich miejsc skupia się przede wszystkim na stworzeniu solidnej bariery wejścia oraz szybkim wykryciu intruza.

Bardzo skutecznym systemem ogrodzeniowym dla obiektów tego typu jest linia produktów Securifor, w szczególności typ Securifor 2D o grubych drutach pionowych (6 mm) oraz podwójnych drutach poziomych (4 mm). Zgrzewany panel posiada małe, wąskie oczka (8 x 2 cm), które uniemożliwiają nie tylko wsunięcie w nie ręki czy stopy, ale nawet narzędzi (kleszczy, sekatorów) do przecinania drutów. Wycięcie otworu pozwalającego na sforsowanie ogrodzenia wydłuża się z tego powodu do prawie 20 minut (dla porównania: przecięcie siatki plecionej to zaledwie 15 sekund).

Właśnie dla tych wysokich standardów zabezpieczenia Securifor 2D został wybrany do ogrodzenia rafinerii ropy w Bahrainie. 2,5-metrowe panele otaczają teren zakładu na długości 13,5 km. Na specjalnie zaprojektowanych słupach Bekasecure z ramionami zagiętymi został zamontowany drut kolczasty, a dostęp do rafinerii umożliwia 7 dwuskrzydłowych bram z wypełnieniem Securifor 2D (10 x 3,5 m każda). Docelowo całe ogrodzenie ma być wyposażone w system kontroli i detekcji.

Powiązane produkty: