Podnoszone ogrodzenie stadionu Pro Vercelli
dodano 29/12/2012

Podnoszone ogrodzenie stadionu Pro Vercelli
Podnoszone ogrodzenie z paneli Nylofor 2D Super, którego wysokość osiąga 2,2 m, skutecznie oddziela zawodników od kibiców na 80-letnim stadionie w Vercelli.
/site_media/uploads/Aktualnosci_Stadion_Pro_Vercelli/betafence_stadion_pro_vercelli_430_low_800x600.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Stadion_Pro_Vercelli/phoca_thumb_l_unknown-1.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_Stadion_Pro_Vercelli/vercelli_web_1.jpg

Stadion Silvio Piola

Stadion Pro Vercelli został zbudowany w 1932 roku w centrum miasta Vercelli, leżącego w Piemoncie. Nadano mu nazwę „Silvio Piola” na cześć napastnika i skutecznego strzelca, grającego w zespole w latach 30-tych ubiegłego wieku. Stadion jest w stanie pomieścić prawie 18 000 kibiców.

 

Dedykowane rozwiązanie dla stadionów

Stadion Pro Vercelli ma już 80 lat i wymagał dostosowania do włoskich zasad bezpieczeństwa. Konieczna była poprawa widoczności z trybun oraz wykonanie wewnętrznego ogrodzenia między widzami a płytą boiska. Do przeprowadzenia modernizacji w 2012 roku wybrano firmę Betafence, która we współpracy z CONI opracowała dedykowane rozwiązanie dla włoskich stadionów.

 

Rozsuwane ogrodzenie

Ogrodzenie Betafence spełnia jednocześnie dwie funkcje: bariery wyznaczającej granice boiska oraz ogrodzenia chroniącego piłkarzy przed agresywnymi kibicami. Na specjalnych stalowych słupach zostały zamontowane równolegle dwa panele Nylofor 2D Super.

Jako bariera panele mają wysokość 1,2 m i zapewniają bardzo dobrą widoczność płyty boiska. W razie zamieszek drugi panel można wysunąć do góry, tworząc wytrzymałe i sztywne ogrodzenie o wysokości 2,2 m, stanowiące poważną przeszkodę dla chuliganów.

Na stadionie Vercelli zamontowano 110 przęseł ogrodzeniowych oraz 6 bram wysuwanych o podobnych funkcjach jak panele.

 

Piłkarska tradycja

Włoski klub F.C. Pro Vercelli został założony w 1892 roku i na początku XX wieku odnosił swoje wielkie sukcesy. Obecnie gra w Serii B włoskiej ligi.

Powiązane produkty: