Panele ogrodzeniowe zabezpieczają przejście przy szybkich kolejach
dodano 26/08/2013

Panele ogrodzeniowe zabezpieczają przejście przy szybkich kolejach
1,2 km ogrodzenia firmy Betafence pozwoli uniknąć śmiertelnych ofiar przy torach szybkich kolei w turystycznym miasteczku Civitanova Marche w środkowych Włoszech.
/site_media/uploads/Aktualnosci_civitanova_marche_securifor_2d_nylofor_3d/ogrodzenie_kolei_civitanova_civita_park_(5).jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_civitanova_marche_securifor_2d_nylofor_3d/ogrodzenie_kolei_civitanova_civitanova_stacja-kolejowa.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_civitanova_marche_securifor_2d_nylofor_3d/ogrodzenie_kolei_civitanova_civita_park_(12).jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_civitanova_marche_securifor_2d_nylofor_3d/ogrodzenie_kolei_civitanova_civitanova_2.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_civitanova_marche_securifor_2d_nylofor_3d/ogrodzenie_kolei_civitanova_civita_park_(3).jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_civitanova_marche_securifor_2d_nylofor_3d/ogrodzenie_kolei_civitanova_civita_park_(4)_1.jpg

Bezpieczni piesi, bezpieczne koleje

Civitanova Marche to piękne miasteczko, gęsto oblegane przez turystów, pragnących zaznać piękna Włoch i ciepła Morza Śródziemnego. Niestety często dochodziło tu do wypadków ze skutkiem śmiertelnym, również wśród dzieci i młodzieży. Wszystko za sprawą największego w mieście centrum handlowego, położonego blisko torów szybkich kolei, przez które wiele osób skracało sobie drogę do celu.

Kluczowa stała się więc kwestia bezpieczeństwa – odpowiedniego odseparowania stref kolei i przejść dla pieszych. Rozwiązano ją poprzez zainstalowanie sztywnego, stalowego ogrodzenia na betonowym murze.

Ogrodzenie z paneli – konstrukcja

Postawione ogrodzenie stanowi skuteczną zaporę. Mury o wysokości przekraczającej 1 m wykonano ze zbrojonego cementu. Na nich osadzono stalowe słupy prostokątne na metalowych podstawach. Do słupów za pomocą stalowych złączek zamontowano panele ogrodzeniowe wysokiego zabezpieczenia Securifor 2D. Panele wyróżniają się sztywnością i wytrzymałością, niezwykle trudno je zdeformować lub uszkodzić. Ich niewielkie, wąskie oczka o wymiarach 76x13 mm uniemożliwiają wspinaczkę, ponieważ nie da się w nie wsunąć palców, a tym bardziej butów. Ich grube druty o średnicy 4 i 6 mm są bardzo trudne do przecięcia.

Centrum handlowe, teren parkingowy oraz pobliska droga rowerowa również doczekały się zabezpieczenia w postaci ogrodzenia z zielonych paneli Nylofor 3D, osadzonych na betonowych murach. Panele zamontowano na słupach kwadratowych za pomocą złączek z tworzywa sztucznego.

Łącznie ogrodzenie z paneli Securifor 2D i Nylofor 3D ma długość 1,2 km.

Ogrodzenie kolei w Civitanova Marche


Ochrona mieszkańców i turystów

Miasto Civitanova Marche ze względu na swój urok i malownicze położenie jest pełna turystów przez wiele miesięcy w roku. Zainstalowane bariery ochronne przyczynią się więc do zdecydowanej poprawy bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i licznych gości z całego świata.

Powiązane produkty: