Panele ogrodzeniowe Decofor chronią pieszych w ZEA
dodano 15/01/2015

Panele ogrodzeniowe Decofor chronią pieszych w ZEA
Agencja ds. Dróg i Transportu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich postanowiła ogrodzić drogi w mieście Sharjah panelami Decofor Arco, aby zmniejszyć liczbę wypadków śmiertelnych. Ozdobne panele ogrodzeniowe zabezpieczają ruchliwą jezdnię przed wtargnięciem pieszych na łącznym odcinku 8 000 metrów.
/site_media/uploads/Aktualnosc_Panele_ogrodzeniowe_chronia_pieszych_ZEA_Decofor_Arco/betafence_emiraty_arabskie_decofor_arco_road0907.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_Panele_ogrodzeniowe_chronia_pieszych_ZEA_Decofor_Arco/betafence_emiraty_arabskie_decofor_arco_110.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_Panele_ogrodzeniowe_chronia_pieszych_ZEA_Decofor_Arco/betafence_emiraty_arabskie_decofor_arco_104.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_Panele_ogrodzeniowe_chronia_pieszych_ZEA_Decofor_Arco/betafence_emiraty_arabskie_decofor_arco_257_1.jpg

Niezabezpieczone autostrady

Rozbudowana infrastruktura autostradowa w Emiratach Arabskich stwarza zagrożenie dla nieostrożnych przechodniów. Drogi prowadzą również przez miasta, gdzie poruszanie się pieszych powinno odbywać się dzięki tunelom lub przejściom ponad ulicami. Władze miasta chcąc zapobiegać swobodnemu przemieszczaniu się przez jezdnię, zadecydowały o rozdzieleniu pasów ruchu betonowymi stopami, na których zainstalowano ogrodzenia Betafence.

 

Bezpiecznie i elegancko

Betonowe podstawy odgradzają przeciwległe pasy ruchu, które rozstawiono pośrodku ulic Al Wahda i Al Nahda w mieście Sharjah. Stopy wyposażono dodatkowo w kwadratowe słupy, które wykończone zostały stylizowanymi kulami. Całość ogrodzenia wieńczą wysokie na 1,3 metra panele Decofor Arco w kolorze szarym RAL 9006. Panele ogrodzeniowe mają w górnej części wygięcia w formie łuku oraz romboidalne zakończenia drutów. Dzięki temu stwarzają stylową barierę trudną do pokonania górą.

 

Mniej wypadków w arabskich miastach

Drogi w Sharjah zabezpieczone są panelami Decofor na 8-kilometrowym odcinku. Przedsięwzięcie osłonięcia jezdni ma zostać rozszerzone na kolejne miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Idea przeprowadzana przez państwową Agencję ds. Dróg i Transportu ma na celu zmniejszenie ilości śmiertelnych wypadków na drogach arabskich.

Powiązane produkty: