Panele Betafence zabezpieczają strategiczną rafinerię w Omanie
dodano 16/07/2015

Panele Betafence zabezpieczają strategiczną rafinerię w Omanie
Panele Securifor 2D ochraniają rafinerię Mussandam mieszczącą się w Tibat. Jej głównym zadaniem jest dostarczenie gazu ziemnego do Niezależnego Projektu Energetycznego. Inwestycja kosztowała 600 mld dolarów.
/site_media/uploads/Aktualnosc_rafineria_w_omanie_Securifor_2D/betafence_rafineria-onam_img_2691.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_rafineria_w_omanie_Securifor_2D/betafence_rafineria-onam_img_2683.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_rafineria_w_omanie_Securifor_2D/betafence_rafineria-onam_img_2685.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_rafineria_w_omanie_Securifor_2D/betafence_rafineria-onam_img_2697_1.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_rafineria_w_omanie_Securifor_2D/betafence_rafineria-onam_img_2695.jpg

Światowy lider rynku w zakresie kompleksowych rozwiązań z obszaru ochrony obwodowej o wysokim stopniu bezpieczeństwa, został wybrany do wykonania systemu zabezpieczeń nowej rafinerii ropy naftowej i gazu. Właścicielem rafinerii jest Oman Oil Company, oddział Omańskiego Koncernu Naftowego.

 

Gaz dla Omanu

Rafineria Mussandam, budowana przez ostatnich 18 miesięcy, powstała w górzystej części Omanu w miejscowości Tibat. Jej głównym zadaniem jest przesyłanie gazu ziemnego do pierwszego w tym regionie Niezależnego Projektu Energetycznego (NPE). Gaz wykorzystany zostanie do produkcji energii elektrycznej, która dostarczana będzie do miast położonych w północnym regionie Omanu.

Projekt inwestycyjny jak dotąd pochłonął 600 mld dolarów. Rafineria uruchomiona zostanie w lipcu bieżącego roku.

 

Skuteczna ochrona  

Rafineria w Oman zabezpieczona została zewnętrznym i wewnętrznym systemem ogrodzeniowym, tworząc dwa rzędy najwyższej ochrony. Zamontowane w pierwszym rzędzie wysokie na 2,45 m panele Securifor 2D typu high security na słupach Bekasecure, wyposażone są w podwójne ramiona zgięte. Oplata je sześć rzędów drutu kolczastego oraz jeden rząd drutu żyletkowego Concertina, tworząc ogrodzenie o długości 2232 m. Część wewnętrzna składa się z takiego samego modelu paneli, jednak ich wysokość sięga 3 m, a długość wynosi 2260 m. Tak przygotowane ogrodzenie zapewni doskonałą ochronę przed intruzami.

Powiązane produkty: