Panele Betafence ochraniają Komendę Policji w Turynie
dodano 25/03/2015

Panele Betafence ochraniają Komendę Policji w Turynie
Brak odpowiedniego zabezpieczenia przed intruzami narażał włoską komendę policji na ataki ze strony nieproszonych gości. Ogrodzenie przed budynkiem musiało spełniać dwa warunki – zniechęcać i utrudniać nieuprawnione wejście na teren komendy oraz umożliwiać monitoring. Zdecydowano się na zamontowanie ogrodzenia z paneli wysokiego zabezpieczenia Securifor 2D.
/site_media/uploads/Aktualnosc_panele_betafence_ochraniaja_komende_policji_turyn_Securifor_2D/betafence_panele-ogrodzeniowe-securifor-2d_20150114_134745.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_panele_betafence_ochraniaja_komende_policji_turyn_Securifor_2D/torino-polizia-municipale.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_panele_betafence_ochraniaja_komende_policji_turyn_Securifor_2D/betafence_panele-ogrodzeniowe-securifor-2d_20150114_134941.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_panele_betafence_ochraniaja_komende_policji_turyn_Securifor_2D/betafence_panele-ogrodzeniowe-securifor-2d_20150114_134912.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_panele_betafence_ochraniaja_komende_policji_turyn_Securifor_2D/foto_unita_mobile_polizia_municipale_comune_di_torino.png

Policja bez ochrony

Siedziba policji w Turynie mieści się w centrum miasta, tuż przy ruchliwej ulicy. Budynek nie został odpowiednio zabezpieczony przed potencjalnymi intruzami, gdyż od chodnika oddzielał go jedynie wąski pas zieleni. Władze zdecydowały się postawić ogrodzenie, które powinno spełniać dwie podstawowe funkcje:

  • zniechęcać i utrudniać niedozwolone wejście na teren komendy,

  • umożliwiać obserwację sytuacji również po zewnętrznej stronie ogrodzenia.

 

Odpowiednie zabezpieczenie

Idealnym rozwiązaniem okazały się panele Securifor 2D firmy Betafence, które zamontowano przed budynkiem policji. Ich wąskie oczka uniemożliwiają wspinaczkę po ogrodzeniu, natomiast dodatkową sztywność przęseł zapewniają podwójne druty poziome. Dodatkowo dzięki wysokiej przezierności system ogrodzeniowy Securifor 2D pozwala na monitoring terenu.

 

Panele Securifor 2D należą do grupy rozwiązań typu high security, co oznacza, że wykorzystuje się je do ochrony miejsc strategicznych i wysokiego ryzyka, tj. lotniska, elektrownie, więzienia.

 

Ogrodzenie Securifor 2D

W przypadku komendy policji w Turynie zastosowano 80 mb ogrodzenia. Panele mają wysokość 4 metrów i zostały zamontowane na słupach profilowanych Bekafix Super za pomocą stalowych złączek. Ogrodzenie wykonano w kolorze zielonym RAL 6005, dzięki czemu idealnie współgra z zielonym otoczeniem.

Powiązane produkty: