Pakiet większościowy dla CVC Capital Partners
dodano 03/12/2014

Pakiet większościowy dla CVC Capital Partners
Spółka Gilde wyraziła zgodę na sprzedaż swoich udziałów CVC Capital Partners, dzięki czemu uzyska ona pakiet większościowy w Betafence. Prężnie rozwijająca się spółka CVC wesprze strategię rozwoju i wzrostu producenta ogrodzeń z Belgii na arenie międzynarodowej.
/site_media/uploads/Aktulanosc_pakiet_wiekszosciowy_CVC_Capital_Partners/betafence_montage01.jpg /site_media/uploads/Aktulanosc_pakiet_wiekszosciowy_CVC_Capital_Partners/betafence_dsc00507.jpg /site_media/uploads/Aktulanosc_pakiet_wiekszosciowy_CVC_Capital_Partners/betafence_drakenstein_prison_(66)_brochure_non_eu.jpg

Betafence w rękach CVC

Spółka Gilde Buy Out Partners 28 listopada pozytywnie odniosła się do propozycji sprzedaży swoich udziałów Betafence funduszom zarządzanym przez CVC Capital Partners. W celu sfinalizowania transakcji właściwe urzędy kontroli konkurencji muszą wydać stosowne zgody.

 

Dotąd CVC Capital Partners posiadała udział mniejszościowy, jednak po przypieczętowaniu sprzedaży będzie miała do dyspozycji większość pakietu udziałowego Betafence. Zarząd spółki nie ulegnie zmianie, członkowie niezmiennie pozostaną udziałowcami spółki wspólnie z CVC.

 

Logo CVC Capital Partners

W ostatnich latach Betafence odniosło sukces, zdobywając udziały w segmencie zabezpieczeń wysokiej jakości – zbudowało pozycję lidera na świecie i ma perspektywy znacznego wzrostu. Zamierzamy nadal wspierać skuteczną strategię rozwoju firmy.” – mówi Steven Buyse, dyrektor zarządzający CVC.

 

Zmiana na lepsze

Gilde, będący europejskim funduszem typu private equity, nabył udziały Betafence w 2005 roku. Stało się tak w wyniku wydzielenia się Betafence z notowanej na giełdzie grupy Bekaert. CVC następnie zakupiło część udziałów spółki Gilde. „Betafence ma dobre wyniki od 2005 r. i jest nieźle przygotowane do dalszego rozwoju. Firmie, jej zarządowi i udziałowcom składamy życzenia osiągnięcia sukcesu w przyszłości.” – mówi Nicolas Linkens, partner w Gilde.

 

Prezes zarządu Betafence, Michele Volpi przekonany jest o słuszności takiego działania: „To dobra wiadomość dla firmy i pracowników. Transakcja jest podstawą strategii przyspieszonego rozwoju firmy. (…) Jesteśmy wdzięczni zarówno Gilde, jak i CVC za ogromne wsparcie zapewnione Betafence od momentu wykupienia. Mamy nadzieję na dalszy rozwój tej odnoszącej sukcesy firmy belgijskiej, wyrastającej na globalnego gracza razem z zespołem CVC.

 

Kronika Gilde Buy Out Partners

Gilde Buy Out Partners działa przede wszystkim w krajach Beneluksu i Europie niemieckojęzycznej. Lokuje swój kapitał głównie na rynku średnich firm. Obecnie dysponuje funduszami przekraczającymi 2 miliardy euro. Pakiety większościowe posiadają m.in. w firmach: CID Lines, Bekaert Textiles, Axa Stenman, Comcave, Spandex, Eismann, Teleplan, Powerlines, HG i Plukon Royale. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.gilde.com.

 

Kronika CVC Capital Partners

Spółka CVC Capital Partners powstała 1981 r. Jest prekursorem na świecie spółek private equity oraz doradztwa inwestycyjnego. CVC posiada zaplecze 21 biur w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Spółce zaufało ponad 300 inwestorów z Ameryki Północnej, Europy, Azji i Bliskiego Wschodu, którzy powierzyli łącznie CVC 65 miliardów dolarów. Capital Partners może się pochwalić na przestrzeni 30 lat realizacją około 300 inwestycji na kwotę 150 miliardów dolarów. Zarządzane fundusze dysponują załogą liczącą 400 000 pracowników w wielu krajach oraz posiadają udziały w ok. 60 spółkach.

Powiązane produkty: