Ogrodziliśmy elektrownię w Aprilii
dodano 20/06/2013

Ogrodziliśmy elektrownię w Aprilii
Spalająca gaz ziemny elektrownia w Aprilii we Włoszech została ogrodzona panelami Nylofor firmy Betafence. Panele są dostosowane do ochrony obiektów podwyższonego ryzyka i produkowane ekologicznymi metodami.
/site_media/uploads/Akualnosci_nylofor_3d_pro_elektrownia_aprilia/elektrownia_aprilia_nylofor_3d_pro_p3300609.jpg /site_media/uploads/Akualnosci_nylofor_3d_pro_elektrownia_aprilia/elektrownia_aprilia_nylofor_3d_pro_p3300557.jpg /site_media/uploads/Akualnosci_nylofor_3d_pro_elektrownia_aprilia/elektrownia_aprilia_nylofor_3d_pro_p3300576.jpg /site_media/uploads/Akualnosci_nylofor_3d_pro_elektrownia_aprilia/elektrownia_aprilia_nylofor_3d_pro_p3300633.jpg

Nowocześnie, czyli ekologicznie

Elektrownie to obiekty podwyższonego ryzyka, które wymagają szczególnych zabezpieczeń oraz systemów monitoringu i detekcji. Normy stawiane obecnie przed nowoczesnymi przedsiębiorstwami, w tym tymi z sektora energetyki, nakładają obowiązek dbania o środowisko naturalne i lokalne społeczności. Jednocześnie użyte do budowy technologie i materiały powinny spełniać kryteria ekologiczności.

 

Turbogas

W środowo-zachodnich Włoszech w malowniczej, nadmorskiej Aprilii działa elektrownia typu CCGT (Combined Cycle Gas Turbine), produkująca energię elektryczną z gazu ziemnego. Turbina gazowa Turbogas łączy zalety dwóch cykli: turbiny gazowej i parowej.

 

Zielone ogrodzenie

W przypadku elektrowni w Aprilii teren został ogrodzony panelami zgrzewanymi, postawionymi na betonowej podstawie. Betonowe ścianki ciągną się na długości 1200 mb. Na nich zainstalowane zostały panele Nylofor 3D Pro – ocynkowane i pokryte PVC, które zamontowano na kwadratowych słupach z jednym zagiętym ramieniem za pomocą złączek z tworzywa sztucznego. Na ramionach zostały założone dwa rzędy drutu kolczastego. System panelowy pomalowano na zielono i uzupełniono dopasowanymi bramami skrzydłowymi i przesuwnymi z wypełnieniem Nyloforem 3D. Dla zwiększenia bezpieczeństwa obiektu zainstalowano również systemy oświetlenia, monitoringu i detekcji.

Ogrodzenie powstało dzięki współpracy dwóch podmiotów: Betafence Project Włochy – specjalisty w obszarze systemów ogrodzeniowych i firmy Sorgenia – prywatnego dostawcy energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych, gazu i biomasy na terenie Włoch.

Powiązane produkty: