Ogrodzenie placu zabaw
dodano 05/12/2013

Ogrodzenie placu zabaw
Bezpieczeństwo dzieci bawiących się na placu zabaw gwarantują panele ogrodzeniowe Nylofor F firmy Betafence.
/site_media/uploads/Aktualnosci_nylofor_f_ogrodzenie_placu_zabaw_wlochy/ogrodzenie_placu_zabaw_img-20130730-00229.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_nylofor_f_ogrodzenie_placu_zabaw_wlochy/ogrodzenie_placu_zabaw_img-20130730-00228.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_nylofor_f_ogrodzenie_placu_zabaw_wlochy/ogrodzenie_placu_zabaw_img-20130730-00226.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_nylofor_f_ogrodzenie_placu_zabaw_wlochy/ogrodzenie_placu_zabaw_img-20130730-00227.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_nylofor_f_ogrodzenie_placu_zabaw_wlochy/ogrodzenie_placu_zabaw_img-20130730-00230.jpg

Bezpieczna zabawa

Wygląd miejsca zabaw dla dzieci zmienił się niesamowicie w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych wystarczyła huśtawka, trzepak i kawałek trawnika. Dzisiaj place zabaw to prawdziwe oazy dziecięce, pełne przyrządów do zabawy, starannie zaplanowane. Miejsca te muszą być absolutnie bezpieczne, a ważnym elementem gwarantującym to bezpieczeństwo jest odpowiednie ogrodzenie.

 

Ogrodzenie placu zabaw

Podstawowymi funkcjami ogrodzenia placu zabaw jest:

  • ochrona przed zwierzętami, które mogłyby wtargnąć i zanieczyścić teren albo zranić bawiące się dzieci,
  • utrudnienie lub uniemożliwienie dzieciom opuszczenia terenu placu zabaw bez wiedzy opiekunów.

Aby sprostać tym zadaniom ogrodzenie powinno być trwałe, postawione na podmurówce, posiadać wąskie oczka i być pozbawione ostrych elementów. Dlaczego? Trwałość sprawi, że będzie odporne na zniekształcenia mechaniczne i rozerwanie. Podmurówka zapobiegnie podkopywaniu ogrodzenia przez psy. Wąskie oczka uniemożliwią dzieciom wkładanie główki między druty. Brak ostrych elementów zapobiegnie skaleczeniom.

 

Panele ogrodzeniowe Nylofor F

Do ogrodzenia placu zabaw wybrane zostały panele Nylofor F firmy Betafence. Wśród oferty belgijskiej firmy jest to jeden z najlepszych wyborów do tego typu zastosowań. Panele są zbudowane z płaskich drutów pionowych i poziomych o wymiarach 15x6 mm, tworzących wąskie, pionowe oczka. System montuje się na słupach kwadratowych za pomocą złączek z tworzywa sztucznego. Ostre końce panelu o długości 30 cm umieszcza się w tym przypadku na dole ogrodzenia, aby nie stanowiły zagrożenia dla dzieci. Wiele placów zabaw ma być docelowo zamykanych. W przypadku paneli Nylofor F istnieje możliwość dopasowania furtki z ramą wypełnioną takim samym panelem jak reszta ogrodzenia, dzięki czemu całość prezentuje się estetycznie i spełnia funkcję ochronną. W górnej części ogrodzenia można dodatkowo zamontować poręcz z profilu stalowego, co podnosi poziom zabezpieczenia.

 

Kolorowe znaczy „dla dzieci”

Ogrodzenie musi chronić, ale także zachęcać dzieci, aby chciały przychodzić na zbudowany specjalnie dla nich plac zabaw. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie wielokolorowego ogrodzenia, które już z daleka komunikuje dzieciom, że to jest ich miejsce. Idealnie sprawdzają się kontrastujące ze sobą kolory, jak połączenia niebieskiego i żółtego, czerwonego i zielonego. Panele Nylofor F dzięki powłoce antykorozyjnej PE można malować na dowolny kolor z palety RAL.

Powiązane produkty: