Ogrodzenie ośrodka dla imigrantów
dodano 23/09/2013

Ogrodzenie ośrodka dla imigrantów
Panele ogrodzeniowe Securifor firmy Betafence zabezpieczają Centrum Zatrzymań dla nielegalnych imigrantów, zlokalizowane przy lotnisku w stolicy Luksemburga.
/site_media/uploads/realizacje_ogrodzenie_osrodka_dla_imigrantow_luksemburg/luxembourg-airport-findel-terminal-a-luxembourg-city-luxembourg.jpg /site_media/uploads/realizacje_ogrodzenie_osrodka_dla_imigrantow_luksemburg/ogrodzenie_osrodka_imigrantow_luksemburg_3.jpg /site_media/uploads/realizacje_ogrodzenie_osrodka_dla_imigrantow_luksemburg/ogrodzenie_osrodka_imigrantow_luksemburg.jpg /site_media/uploads/realizacje_ogrodzenie_osrodka_dla_imigrantow_luksemburg/ogrodzenie_osrodka_imigrantow_luksemburg_5.jpg

European dream

Mieszkańcy biedniejszych regionów południa Europy, Azji czy północnej Afryki przyjeżdżają coraz częściej do bogatszych krajów europy Zachodniej i Północnej w poszukiwaniu lepszego, dostatniego życia. Część z nich przyjeżdża jednak nielegalnie, wówczas państwa starają się odesłać ich do domów. Przed tym imigranci trafiają do specjalnie przystosowanych ośrodków.

 

Minimalizowanie dyskomfortu

Szacunek należy się także osobom, które przebywają na terenie kraju bez pozwolenia (bez odpowiednich dokumentów). Z tego powodu wiele państw dokłada starań, żeby ośrodki dla nielegalnych imigrantów były skutecznie chronione, ale jednocześnie dbają o możliwie wysoki komfort dla przebywających w nich osób. Na zewnątrz budynki zabezpieczane są przez przezierne ogrodzenia, zmniejszające poczucie izolacji. Pracownicy ośrodków zapewniają wsparcie psychologiczne, przebywające tam osoby mogły w pełni zrozumieć niewygodną sytuację.

 

Antracytowe ogrodzenie

Z problemem nielegalnych imigrantów borykały się od dłuższego czasu władze Luksemburga. Na międzynarodowym lotnisku Luksemburg-Findel bardzo często zatrzymywano obcokrajowców bez zezwoleń na pobyt. Dlatego ośrodek dla nielegalnych imigrantów stał się ważnym elementem infrastruktury lotniska. Jednym z elementów zabezpieczenia go miało być skuteczne, przezierne ogrodzenie.

Korzystając z doświadczeń holenderskich administracja ds. zarządzania obiektami publicznymi zdecydowała się na ogrodzenie firmy Betafence. Z oferty belgijskiego producenta wybrane zostały panele ogrodzeniowe Securifor 2D, składające się z podwójnych drutów poziomych i grubych drutów pionowych. Panele są w pełni przezierne, dzięki czemu zapewniają skuteczny monitoring terenu. Mają wąskie oczka, które uniemożliwiają ucieczkę rezydujących w ośrodku osób, jak i dostanie się intruzów na teren ośrodka.

Zamontowano je na prostokątnych słupach za pomocą metalowych złączek. W górnej części ogrodzenia zamontowano zwoje drutu żyletkowego Concertina. Ogrodzenie ma wysokość 5 m i zostało w całości pomalowane na kolor metalizowanego antracytu.


Ogrodzenie panelowe ośrodka dla imigrantów w Luksemburgu

Ośrodek dostosowany do różnić kulturowych i płciowych

Centrum Zatrzymań dla nielegalnych imigrantów otwarto 22. sierpnia 2011 r. Budynek składa się z oddzielnych pokoi dla kobiet i mężczyzn, które mogą pomieścić łącznie 88 osób, jednak średnio przebywa tam 40 osób. Oczekiwanie na repatriację wynosi od kilku dni do kilku miesięcy.


O lotnisku

Luksemburg-Findel to główne i jedyne międzynarodowe lotnisko w kraju. Zlokalizowane jest w odległości 6 km od stolicy kraju. W 2011 r. obsłużyło 1,8 mln pasażerów. Znajduje się tu także specjalnie zabezpieczona strefa obsługi transportu przedmiotów drogocennych, m.in. dzieł sztuki i biżuterii.

Powiązane produkty: