Ogrodzenie największej farmy słonecznej we Włoszech
dodano 07/09/2015

Ogrodzenie największej farmy słonecznej we Włoszech
Firma Betafence zabezpieczyła największy we Włoszech park fotowoltaiczny, korzystając z systemu ogrodzeniowego Nylofor 3D.
/site_media/uploads/Aktualnosc_farma_sloneczna_Wlochy_Nylofor_3D/betafence_farma-sloneczna_nylofor_3d_4.montalto_di_castro.ashx.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_farma_sloneczna_Wlochy_Nylofor_3D/betafence_farma-sloneczna_nylofor_3d_montaltodicastro.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_farma_sloneczna_Wlochy_Nylofor_3D/betafence_farma-sloneczna_nylofor_3d_3.montalto_di_castro.ashx.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_farma_sloneczna_Wlochy_Nylofor_3D/betafence_farma-sloneczna_nylofor_3d_2.montalto_di_castro.ashx.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_farma_sloneczna_Wlochy_Nylofor_3D/betafence_farma-sloneczna_nylofor_3d_fotovoltaico_12mwp_viterbo.jpg

Firma Betafence została wybrana wykonawcą programu zabezpieczenia obszaru fotowoltaicznego Montalto, który mieści się w mieście Viterbo. To największy tego typu park we Włoszech – powstał w 2010 roku na terenie o bardzo wysokim nasłonecznieniu. Jego projekt zakłada minimalny wpływ na środowisko i otaczający krajobraz.

 

Nylofor 3D najlepszy do ochrony

Właściciele parku od początku jego istnienia zmagali się z kradzieżami paneli słonecznych, dlatego postanowili ogrodzić obszar nowoczesnym systemem zabezpieczającym.

Firma Betafence zaproponowała użycie wysokiej jakości paneli Nylofor 3D, mocowanych na prostokątnych słupach, oraz siedmiu bram typu Robusta. Z ich pomocą zbudowane zostało ogrodzenie o długości 5300 metrów. Wyróżnia je wysoki stopień sztywności, który osiągnięto dzięki zastosowaniu techniki spawania drutów stalowych za pomocą wiązki elektronów, a także wzmocnieniu przy użyciu żeber usztywniających.

Dla zapewnienia większego bezpieczeństwa system antywłamaniowy wyposażono dodatkowo w trzy rzędy drutu kolczastego.

 

Innowacyjna instalacja

W czasie prac montażowych zastosowano nowoczesny system instalowania, który pozwolił na znaczące skrócenie czasu robót, pomimo trudności związanych z dużym nachyleniem terenu oraz częstymi opadami podczas wykonywania prac.

Powiązane produkty: