Ogrodzenie lotniska w Durbanie
dodano 05/06/2014

Ogrodzenie lotniska w Durbanie
Do zabezpieczenia lotniska w King Shaka na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2010 r. zastosowano rozwiązanie typu Securifor firmy Betafence. Dziesięciokilometrowe ogrodzenie terenu lotniczego z przeziernych paneli umożliwiło zainstalowanie monitoringu wideo. Wysoki stopień ochrony zapewnił bezpieczeństwo nie tylko pracownikom, ale także podróżującym fanom na święto piłki nożnej.
/site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenie_lotniska_w_Durbanie_Securifor_Bataview/ogrodzenie_lotniska_durban_betaview_8.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenie_lotniska_w_Durbanie_Securifor_Bataview/ogrodzenie_lotniska_durban_securifor_betaview_9.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenie_lotniska_w_Durbanie_Securifor_Bataview/ogrodzenie_lotniska_durban_betaview_6.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenie_lotniska_w_Durbanie_Securifor_Bataview/ogrodzenie_lotniska_durban_betaview_7.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenie_lotniska_w_Durbanie_Securifor_Bataview/ogrodzenie_lotniska_durban_securifor_betaview_10.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenie_lotniska_w_Durbanie_Securifor_Bataview/ogrodzenie_lotniska_durban_securifor_betaview_3.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenie_lotniska_w_Durbanie_Securifor_Bataview/ogrodzenie_lotniska_durban_securifor_betaview_2.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenie_lotniska_w_Durbanie_Securifor_Bataview/ogrodzenie_lotniska_durban_betaview_5.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenie_lotniska_w_Durbanie_Securifor_Bataview/ogrodzenie_lotniska_durban_securifor_1.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenie_lotniska_w_Durbanie_Securifor_Bataview/ogrodzenie_lotniska_durban_securifor_betaview_4.jpg

Ogrodzenia Betafence w Durbanie

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w roku 2010 odbyły się w Republice Południowej Afryki. Ze względu na współczesne wymagania bezpieczeństwa zdecydowano o budowie nowego lotniska w Durbanie, które miało przyjąć licznych fanów futbolu.

 

Przedstawiony projekt ogrodzenia lotniska King Shaka firmy Betafence podzielony został na dwa obszary. Pierwszy z nich dotyczył ochrony całego kompleksu, który wymagał najwyższego stopnia zabezpieczenia. Na lotnisko nie mogły się dostać osoby niepożądane. Drugi skupiał się na wyznaczeniu granic niektórych obiektów wewnątrz portu lotniczego.

 

Lotnisko zabezpieczone panelami Securifor

Do ogrodzenia lotniska w Durbanie wykorzystano 10 km dwóch typów paneli Securifor: 358 Dublo i 358 Singleskin. Panele zamontowano na słupach z podwójnymi zagiętymi ramionami, na których rozmieszczono zwoje drutu żyletkowego. Panele Securifor posiadają wąskie oczka, które uniemożliwiają przecinanie drutów przęsła (nie da się w nie wsunąć narzędzia do cięcia) oraz wspinanie się po ogrodzeniu. Zachowują jednak przezierność, dzięki czemu możliwe było wdrożenie monitoringu wideo. Magazyn paliwa, a także wieża kontroli lotów zostały zabezpieczone w podobny sposób.

 

Ogrodzenie obiektów komercyjnych

System Betaview składający się z paneli Securifor 3D wykorzystano do ogrodzenia m. in. parkingów oraz niektórych miejsc publicznych, znajdujących się na terenie portu lotniczego. Za pomocą stalowych złączek przykręcanych śrubą umocowano panele na słupach Bekafix Super Secure. Zastosowana powłoka poliestrowa zapewni odporność ogrodzenia na niekorzystne warunki atmosferyczne przez wiele lat. Elegancja, jaką cechuje się system Betaview, idealnie komponuje się z architekturą obiektu.

 

Górnolotna inwestycja

Otwarcie Międzynarodowego Portu Lotniczego King Shaka (KSIA) nastąpiło 1. maja 2010 roku. Inwestycja wyniosła około 900 mln $. Trzy lata później – w 2013 r. – port lotniczy obsłużył 50 tys. samolotów, które przewiozły łącznie 5 mln pasażerów. 

Powiązane produkty: