Ogrodzenie boiska parafialnego w Zoppoli
dodano 18/10/2013

Ogrodzenie boiska parafialnego w Zoppoli
Panele Nylofor 2D Super zostały kolejny raz wybrane do ogrodzenia obiektu sportowego we Włoszech. Tym razem zabezpieczają parafialne boisko w Zoppoli, przeznaczone dla dzieci i młodzieży.
/site_media/uploads/Aktualnosci_stadion_zoppola_nylofor_2d_super/betafence_stadion_zoppola_nylofor_2ds_5.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_stadion_zoppola_nylofor_2d_super/betafence_stadion_zoppola_nylofor_2ds_2.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_stadion_zoppola_nylofor_2d_super/betafence_stadion_zoppola_nylofor_2ds_6.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_stadion_zoppola_nylofor_2d_super/betafence_stadion_zoppola_nylofor_2ds_4.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_stadion_zoppola_nylofor_2d_super/betafence_stadion_zoppola_nylofor_2ds_8.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_stadion_zoppola_nylofor_2d_super/betafence_stadion_zoppola_nylofor_2ds_7.jpg /site_media/uploads/Aktualnosci_stadion_zoppola_nylofor_2d_super/betafence_stadion_zoppola_nylofor_2ds_3.jpg

Piłka nożna pod skrzydłami księży

Księża z parafii Św. Marcina w miasteczku Zoppola aktywnie wspierają aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. Przez cały rok przy kościele otwarte jest boisko, na którym latem odbywają się międzyregionalne turnieje piłki nożnej dzieci i juniorów. Ze względu jednak na zaostrzające się przepisy prawne CONI (Comitato Olimpico Nazionale Italiano) dotyczące obiektów sportowych, również księża musieli zadbać o dostosowanie obiektu do użytkowania przez młodych piłkarzy.

 

Panele ogrodzeniowe Betafence

Jednym z najważniejszych elementów renowacji było odpowiednie ogrodzenie boiska. W tym zakresie współpraca została nawiązana z firmą Betafence, która od lat dostarcza swoje rozwiązania dla obiektów sportowych we Włoszech, opatrzone certyfikatami jakości.

Ogrodzenie boiska w Zoppoli składa się z paneli Nylofor 2D Super, dedykowanych grodzeniu obiektów sportowych. Podwójne druty poziome nadają im bardzo dużej sztywności i odporności na odkształcenia. Panele zostały osadzone na ramie ze stalowych słupów prostokątnych, do których przykręcono poręcze górne i dolne. Natomiast słupy osadzono na metalowych podstawach i podmurówce betonowej. Wszystkie elementy stalowe zostały ocynkowane i pomalowane proszkowo na kolor zielony RAL 6005, dzięki czemu przez długie lata będą skutecznie zabezpieczone przed korozją.

 

Furtki i bramy do kompletu

Ogrodzenie zostało uzupełnione o furtki i bramy o stalowych ramach, wypełnionych pomalowanymi na żółto panelami Nylofor 2D Super. Zainstalowano również wysokie na 7 m słupy, na których możliwe było zamontowanie systemu oświetleniowego i piłkochwytów (siatek zabezpieczających wypadanie piłek). W zakres prac weszła także renowacja murawy.

Boisko w nowej odsłonie zostało ukazane w 2012 roku podczas uroczystości z udziałem licznych gości, w tym biskupa, który poświęcił boisko, drużyn piłkarskich i lokalnej społeczności.

Kościół w Zoppoli


Miasteczko z pięknymi zabytkami

Zappola to nie tylko miejsce, gdzie kultywuje się miłość do piłki nożnej. To przede wszystkim miejscowość o bogatej historii, czego potwierdzeniem są wspaniałe zabytki. Można tu obejrzeć szlachecki zamek Panciera di Zappola i prawdziwą perełkę – pochodzący z XII wieku kościół z renesansowymi i barokowymi ołtarzami, XVI-wiecznymi kropielnicami, a także pięknymi złoceniami i drewnianymi meblami.

Powiązane produkty: