Ogrodzenia dopasowane do potrzeb Aquaparku w Chorwacji
dodano 08/09/2014

Ogrodzenia dopasowane do potrzeb Aquaparku w Chorwacji
Powstały w 2012 roku Aquapark w Solaris Beach Resort ogrodzony jest czterema różnymi systemami ogrodzeniowymi firmy Betafence. Z zewnątrz chronią go panele Securifor, natomiast wewnątrz obiekty oddzielone są od siebie panelami Barofor Deco. Boiska zabezpiecza system Nylofor 2D Super, wyposażony we wkładki redukujące hałas uderzających piłek. Panele Zenturo Super stoją na straży turystów relaksujących się w ośrodkach wypoczynkowych.
/site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenia_dopasowane_do_Aquaparku_Chorwacja/betafence_aquapark_chorwacja_sibenik_7.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenia_dopasowane_do_Aquaparku_Chorwacja/betafence_aquapark_chorwacja_sibenik_2.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenia_dopasowane_do_Aquaparku_Chorwacja/betafence_aquapark_chorwacja_sibenik_4.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenia_dopasowane_do_Aquaparku_Chorwacja/betafence_aquapark_chorwacja_solaris_aquapark.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenia_dopasowane_do_Aquaparku_Chorwacja/betafence_aquapark_chorwacja_sibenik_5.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenia_dopasowane_do_Aquaparku_Chorwacja/betafence_aquapark_chorwacja_sibenik_6.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenia_dopasowane_do_Aquaparku_Chorwacja/betafence_aquapark_chorwacja_sibenik_3.jpg /site_media/uploads/Aktualnosc_ogrodzenia_dopasowane_do_Aquaparku_Chorwacja/betafence_aquapark_chorwacja_solaris_beach_resort_map.jpg

Ta wspaniała przygoda rozpoczęła się pod koniec 2012 roku. Wtedy to firma Solaris zdecydowała się na wybudowanie całego kompleksu wypoczynkowego w mieście Szybenik na wybrzeżu dalmatyńskim: hoteli, pola kampingowego, basenów i boisk sportowych. My do dnia dzisiejszego wyposażyliśmy go w ponad 2000 metrów ogrodzeń różnego typu” – mówi Kierownik Sprzedaży Betafence na Chorwację.

 

Unikalny Securifor

Aby znaleźć się w Aquaparku w Solaris Beach Resort, należy uiścić stosowną opłatę. Właściciele kompleksu zdecydowali się solidnie zabezpieczyć swój teren przed osobami próbującymi uniknąć zakupu biletu. Rozwiązaniem okazał się system Securifor, którego panele są bardzo dużej sztywności przez zastosowanie odpowiednich drutów poziomych i pionowych. Dodatkową zaletą tego ogrodzenia są wąskie oczka, które umożliwiają monitoring terenu z wewnątrz. System Securifor zamontowany został na profilowanych słupach Bekafix Super. Ogrodzenie ma długość 200 m, natomiast jego wysokość wynosi 2,4 m.

 

Ogrodzenie wygłuszające

Znajdujące się w aquaparku boiska do piłki nożnej i koszykówki wymagały nieco innego zabezpieczenia niż teren całego kompleksu. Ważne, aby ogrodzenie nie było tylko wytrzymałe, ale także miało właściwości wyciszające uderzenia piłek. System Bekasport zapewnił spokój turystom w pobliskich hotelach. Redukcję hałasu zagwarantowały specjalne wkładki neoprenowe, które umieszczono na czterometrowych panelach Nylofor 2D Super. Ogrodzenie boisk ciągnie się przez 230 m. Kort tenisowy został dodatkowo ogrodzony na długości 240 m trzymetrowymi panelami Securifor, zamontowanymi na słupach Bekafix Super.

 

Najdłuższe ogrodzenie

Przy zabezpieczeniu ośrodka wypoczynkowego zastosowano inny system ogrodzeniowy. Panele

Zenturo Super zamontowane na słupach prostokątnych mają wysokość 2 m. Natomiast druty paneli zgrzewane naprzemiennie, tworzą oczka o dwóch rozmiarach – 100x50 oraz 50x50 mm. Zabezpieczenie z paneli Zenturo Super o łącznej długości 1,18 km jest najdłuższym ogrodzeniem wykonanym w parku wodnym. Całość opleciono czerwonymi różami.

 

Dostosowane ogrodzenia

Na rozległym terenie parku Solaris mieści się kilka różnych obiektów, które wymagały wygrodzenia. Dekoracyjny system ogrodzeniowy Barofor Deco spełnij swoje zadanie, wtapiając się w otoczenie aquaparku. Panele, mające 1,5 m wysokości, zainstalowano na długości 260 metrów.

Powiązane produkty: